Miroslav Popov přijel do Vallelungy jen týden po svém úspěšném vystoupení v závodu Velké ceny San Marina, která je součástí seriálu mistrovství světa silničních motocyklů. Tam český jezdec nastoupil na divokou kartu, kvalifikoval se šestým časem a závod nejnižší kubatury do 125ccm dokončil na bodované třinácté pozici

Závodní víkend italského šampionátu již nebyl z hlediska výsledku tak úspěšný. V trénincích ztrácel Miroslav Popov jen minimum a páteční přípravu uzavřel třetím nejrychlejším časem 1´46,754 sekundy. V první sobotní kvalifikaci ale nezajel měřené kolo, protože v zatáčce Campagnano najel do špinavé stopy a spadl. Vše si vynahradil druhým nejrychlejším časem 1´45,894 sekundy v odpolední kvalifikaci a na pole positon ztratil jen necelé dvě desetiny.

V neděli Míra Popov neodstartoval nejlépe a v nájezdu do druhého kola závodu mu patřila jedenáctá pozice. Český jezdec týmu ElleGi Racing ztrátu postupně snižoval a v šestém kole už bojoval o třetí místo s Kevinem Caliem. Od začátku ale řešil technické problémy a po celou dobu si musel pomáhat spojkou.

Snaha získat umístění na stupních vítězů mu byla osudnou, protože v zatáčce Tornantino mu páka spojky vyklouzla, dostal highsider a možnost si bodově polepšit tak skončila v závěru jedenáctého kola. Pádem si sice bolestivě narazil nohu, ale z místa nehody odešel po svých.

Tímto těžkým víkendem, ale pro šestnáctiletého Miroslava Popova nic nekončí, protože italský šampionát pokračuje 23. října závěrečným kolem na okruhu v Mugellu. Ještě předtím má ale velkou šanci předvést svůj talent v závodu mistrovství Evropy, který je na programu 9. října ve španělském Albacete.

Foto: tým Ellegi Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno