Team Fiwe Two Racing se se svým jezdcem Oliverem Königem zúčastnil druhého podniku evropského šampionátu třídy STOCK 250. Závody se konaly na okruhu Pannoniaring v Maďarsku.

Po pátečních trénincích se Oliver cítil dobře a byl velmi spokojen i s nalezeným nastavením motocyklu. V sobotní kvalifikaci si vyjel druhé místo na startovním roštu ve své třídě a páté celkově.

V závodě se po velmi dobrém startu usadil na prvním místě a během dvou kol si vyjel 6ti sekundový náskok. Bohužel ve třetím kole přišel po drobné chybě pád a Oliver se do závodu vrátil na 9. místě, po stíhací jízdě v následujících kolech se probojoval na třetí místo a snažil se atakovat místo druhé. V této fázi závodu přišel pád jezdce před Oliverem a závod byl zastaven. Oliver tak byl klasifikován na třetím místě, na kterém projel cílem v předchozím kole.

 V nedělní kvalifikaci se jelo na osychající trati na mokrých pneumatikách takže se žádné časové zlepšení ani neočekávalo a pozice na startu se neměnila. Po výborném startu se usadil na prvním místě stíhán italským jezdcem Manuelem Torrinim se kterým celý závod o vítězství bojovali. Nakonec jsme se mohli radovat z premiérového prvního místa a na stupních vítězů si díky Oliverovi poslechnot českou hymnu.

Po druhém závodním víkendu je tak Oliver na druhém místě evropského šampionátu se ztrátou jednoho bodu na Itala Manuela Torriniho.

Tým o víkendu nereprezentoval jen Olive, ale na motocykl se opět posadil i manager teamu a Olivera trenér Lukáš Pešek, který se zúčastnil závodů ve třídě superbike. Lukáš se v pátek a sobotu primárně věnoval nastavení motocyklu, které se mu podařilo nalézt a v nedělním závodě si dojel pro druhé místo, kdy rychlejší byl pouze rakouský závodník Roland Resch jedoucí s podporou výrobce motocyklů BMW.

Všem partnerům děkujeme za podporu.

Další závod se koná 19.-21.6. v chorvatské Rijece

Foto: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno