Bohatých lidí stále, jak se zdá, dost. Objevily se zmínky o dalším projektu, na jehož konci by měla být exkluzivní sportovní motorka.

Projekt bude pod značkou Mondial, ale pozor, nejde o F.B Mondial, který známe jako výrobce malorážek. Mondial Moto sídlí v legendárním Motor Valley, tedy nedaleko Ducati nebo třeba Ferrari a Lamborghini.

Superbike by měl být hotový do roku 2023 a jeho největší výjimečností bude motor. Ten bude totiž pětiválcový a stejně jako MotoGP Honda RCV211V bude do V. Od Hondy se tady hodně opisuje, válce svírají stejný úhel 75,5 stupňů, běhají v nich lehké písty s titanovými ojnicemi a starají se o ně čtyři titanové ventily ovládané rozvodem DOHC.

https://www.youtube.com/watch?v=A0FrvuNlUj4

 

Za motorem šestistupňová kazetová převodovka a antihopingová spojka. Výkon zatím neprozrazen, ale rozhodně to nebude pod 200 koní. Stejně tak se necháme překvapit, jak to bude s hmotností, ovšem vzhledem k tomu, že lepší verze V5 bude mít z karbonu nejen kapoty, ale také rám a kola, určitě to bude hodně pěkné číslo.

Ta obyčejnější (nesmějte se) pak bude mít rám hliníkový a kola „jen“ kovaná. Obě shodně elektronický podvozek se zlatými péry, top brzdy od Bremba a vůbec to nejlepší, co je momentálně k dispozici.

Otázka, kam se to všechno posune za dalších pět let. Tak nezbývá, než držet palce a těšit se na další „motorku z plakátu“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno