Výborný závodní víkend jsme mohli sledovat v podání českého závodníka Jakuba Kornfeila. Po včerejším zisku pole position dokázal v závodě vybojovat umístění na stupních vítězů. To samozřejmě do Brna přilákalo spoustu diváků. Kromě toho si můžeme užít MotoGP i v pondělí, kdy budou jezdci královské třídy testovat.

Jedenáct let čekali fanoušci na pódiové umístění českého závodníka při Grand Prix České republiky. To utnul Jakub Kornfeil, který v letošním domácím závodě třídy Moto3 podal velmi dobrý výkon a cílovou rovinkou projel jako třetí v pořadí. Kuba tak navázal na skvělou sobotní kvalifikaci, kterou dokázal vůbec jako první český pilot v Brně vyhrát.

Jakub Kornfeil do závodu odstartoval výborně a v úvodních dvou kolech si držel první pozici a slušný náskok. Ve čtvrtém kole přišel propad pořadím, kdy český pilot klesl na čtvrté místo a posléze se pohyboval okolo sedmé pozice. Odtud se Kuba postupně dokázat probojovat zpět, aby v závěrečných kolech klání třídy Moto3 absolvoval celou řadu atraktivních soubojů o vítězství. Cílovou rovinkou v posledním kole projel na konečném třetím místě. První vítězství v kariéře si připsal Fabio di Giannantonio, na druhém místě dojel Aron Canet. Filip Salač, který jel na divokou kartu, skončil na čtyřiadvacátém místě.

V závodu královské kubatury MotoGP obsadil domácí pilot Karel Abraham 18. místo. Zvítězil Andrea Dovizioso, pro kterého to bylo vůbec první vítězství na brněnské trati a zároveň druhé vítězství v letošní sezóně. Na stupních vítězů ho doplnili Jorge Lorenzo a Marc Marquez. Třídu Moto2, ve které nestartoval žádný český jezdec, vyhrál Miguel Oliveira před Lucou Marinim. Třetí místo obsadil italský jezdec Francesco Bagnaia.

Jezdci MotoGP z Brna neodjíždějí, čekají je testy

Jezdci kubatury MotoGP na Masarykově okruhu zítra od 10 do 18 hodin absolvují testy, které budou přístupné veřejnosti. Přístupné jsou sedadlové tribuny T3/T5 a přírodní tribuna C. Parkování je možné na parkovišti naproti hlavním tribunám.

V Brně zůstává 22 pilotů. Testovat budou: Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo, Danilo Petrucci, Jack Miller, Valentino Rossi, Maverick Viñales, Johann Zarco, Hafizh Syahrin, Marc Marquez, Dani Pedrosa, Stefan Bradl, Cal Crutchlow, Takaaki Nakagami, Thomas Lüthi, Franco Morbidelli, Andrea Iannone, Alex Rins, Sylvain Guintoli, Pol Espargaro, Bradley Smith, Aleix Espargaro a Scott Redding.

MotoGP si nenechalo ujít téměř 190 tisíc diváků

Letošní návštěvnost se vyšplhala přes 187 tisíc diváků. „S průběhem Grand Prix České republiky 2018 můžeme být z organizačního pohledu spokojeni. V porovnáním s loňským rokem se přímo na místě akce prodalo více vstupenek, k mírnému poklesu došlo v rámci předprodeje. Výsledek je nicméně v konečném součtu podobný jako v roce 2017,“ popsal tajemník Spolku pro GP ČR Brno Adam Svoboda.

Rok2012201320142015201620172018
Diváci212 303222 710240 695248 434181 705193 834187 348 

 

Zdroj: AMD Brno. Foto: MotoGP.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno