O víkendu od 3. do 5. srpna 2018 se na Masarykově okruhu v Brně rozjede Monster Energy Grand Prix České republiky, kde budeme moci mezi světovou špičkou sledovat tři české závodníky. Kromě toho jde o poslední závod Daniho Pedrosy v Brně.

Tři čeští jezdci se v rámci Monster Energy Grand Prix České republiky 2018 (3. – 5. srpna 2018) postaví na start ve svých třídách. Začátek druhé poloviny sezóny šampionátu MotoGP přinese kromě očekávané bitvy o vítězství v brněnském závodě také jedno velké loučení. Pro Daniho Pedrosu je letošní sezóna poslední v Mistrovství světa silničních motocyklů. Fanoušci tak mají poslední možnost, jak španělského pilota vidět závodit na Masarykově okruhu.

Pedrosa šampionát MotoGP opouští po 18 letech, přičemž celou svoji kariéru spojil s japonskou továrnou Honda. Závodník si za necelé dvě dekády strávené v nejprestižnějším motocyklovém šampionátu připsal tři mistrovské tituly, byť to ani jednou nebylo v nejsilnější kubatuře. Celkové prvenství v MotoGP mu několikrát těsně uniklo – druhý v pořadí skončil v sezónách 2007, 2010 a 2012.

Masarykův okruh se dá považovat za Pedrosův oblíbený. Hned čtyřikrát Španěl projel cílovou rovinkou jako první. Poprvé v ročníku 2003, tedy ve stejném roce, ve kterém získal svůj první titul ve třídě do 125 cc. Naposledy v Brně zvítězil v roce 2014. Loňský závod, který suverénním způsobem vyhrál jeho týmový kolega Marc Márquez, dokončil Pedrosa na druhém místě.

České trio

Pro Karla Abrahama je tento ročník šampionátu MotoGP druhým v pořadí, který absolvuje ve španělské stáji Angel Nieto Team. Abraham se i přes letošní přetrvávající technické problémy se závodním strojem pokusí navázat na loňský dobrý výkon, po kterém nakonec cílem projel jako třináctý, což byl jeho druhý nejlepší výsledek na domácí trati.

Jakub Kornfeil má ve třídě Moto3 rozjetou velmi slušnou sezónu, kterou v předešlých závodech okořenil několika úspěšnými stíhacími jízdami ze zadních řad. Kornfeil se momentálně s 61 body drží na 7. místě v celkovém hodnocení šampionátu.

Spolu s ním se v nejnižší kubatuře představí Filip Salač, který do brněnského závodu získal divokou kartu. Sedmnáctiletý Salač je už třetím rokem stálým členem doprovodného šampionátu Red Bull Rookies Cup, ve kterém si letos připsal už tři pódiová umístění.

Státní hymna před hlavním závodem

Ještě slavnostnější atmosféru než obvykle mohou fanoušci očekávat těsně před startem závodu třídy MotoGP. V neděli přesně v 13 hodin a 51 minut se areálem Masarykova okruhu ponese česká státní hymna v podání sólistky pražského Národního divadla Andrey Kalivodové. Tomuto slavnostnímu aktu bude předcházet tradiční přelet stíhacích letounů AČR JAS-39 Gripen.

Doprovodný program na prknech

Podobně jako loni se jezdci MotoGP v rámci oficiálního pre-eventu vydají brázdit vodní plochu na motorových surfech. Tentokrát se představí blízko Masarykova okruhu v nedalekých Popůvkách. Na akci přístupné veřejnosti dorazí například Johann Zarco, Fabio Quartararo, Karel Abraham nebo Jakub Kornfeil.

Přehled parkovišť

Informace od Policie ČR.

Kyvadlová doprava

Zdroj: TZ, MotoGP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno