Závodní víkend v Barceloně ve znamení extrémně vysokých teplot se od začátku vyvíjel velice slibně a vše nasvědčovalo soubojům o ty nejvyšší příčky v nedělním závodě. Po volných trénincích , kde tým zkoušel několik verzí nastavení KTM RC 250 GP na dané trati, se podařilo zvolit téměř ideální nastavení motocyklu. První ze dvou sobotních kvalifikací Filip dokončil na 9. místě, se ztrátou 1,1s na prvního Japonce Masakiho na stroji Honda. Z důvodu extrémně vysokých teplot panujících v Katalánsku, které částečně omezují technické vlastnosti, zejména pak pneumatik a podvozku motocyklů se v druhé kvalifikaci již obecně nezrychlilo.
Filip tuto kvalifikaci rozjel ve velkém stylu a již od prvních kol bezpečně kontroloval první příčku celkového pořadí. Bohužel zhruba po první třetině této kvalifikace,, kdy Filip chtěl ještě zrychlit následoval těžký pád v podobě dvojitého highsideru. Tímto pro celý tým závodní víkend skončil, protože Filip utrpěl vážnou zlomeninu stehenní kosti levé nohy a značné zhmoždění dutiny břišní. Přestože Filip z důvodu hospitalizace na klinice již v honbě za nejlepším časem nepokračoval, setrval na prvním místě až do samotného závěru kvalifikace. Pár minut před koncem se tempo ještě zvýšilo a Filip tak i přes neúčast skončil na celkovém 11. místě se ztrátou 0,9 s na prvního.
Pilot týmu Montáže Brož byl po stabilizování v oblastní nemocnici následně převezen na speciální kliniku v Barceloně, kde se podrobí operaci stehenní kosti pod vedením světově nejuznávanějšího chirurga v dané oblasti, doktora Mira.
Filip: 
“Tato trať se mi hodně líbí, ale bohužel se mi stala osudnou. Ve volných trénincích se mi od počátku dařilo zajíždět slušné časy, přestože jsme se stále snažili najít optimální nastavení motocyklu na sucho. Toto se myslím si podařilo hned v úvodu první kvalifikace. Samozřejmě se ale zrychlovalo a já začal mít problémy s přilnavostí zadní pneumatiky. Chtěl jsem zajet na menší úpravy do boxu, což už jsem nestihl, protože v průběhu první kvalifikace přišel první highslider. Zajel jsem do kačírku a následoval lehký pád. Celkově jsem tak tento měřený trénink zakončil na devátém místě.
Do druhé kvalifikace jsme udělali ještě pár drobných změn, ve snaze ještě více upevnit výchozí pozici. Zajeté časy se už vzhledem k extrémně vysokým teplotám na trati nezlepšovaly. V druhé kvalifikaci jsem se držel na celkové první pozici, když jsem dostal znovu highslider a pro tentokrát už jsem znovu na trať nevyjel. Zůstal jsem ležet s velkou bolestí a nemohl jsem se moc hýbat. Věděl jsem, že mám zlomenou nohu, bylo vidět, jak se mi přetočila. Ten den mi bylo opravdu hrozně, navíc jsem měl ještě pohmožděné břicho a slezinu, takže jsem podstoupil veškerá vyšetření a poté mě převezli do specializované kliniky doktora Mira, kde jsem ve středu podstoupil operaci zlomené stehenní kosti. Momentálně mám nějaké pooperační bolesti a čekám na konečný verdikt doktorů. Už se těším, až se vrátím zpět na motorku.
Moc mě mrzí, že jsem všechny zklamal, o tomto víkendu jsme byli velice silní a mohli jsme bojovat o přední pozice.
Děkuji celému týmu a především mojí rodině za podporu, všem sponzorům a fanouškům za krásné vzkazy a přání brzkého uzdravení.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno