Jediná česká závodnice na čtyřkolce se ve čtvrté etapě jubilejního 40. ročníku Rallye Dakar pořádně zapotila, i když to tak v počátku vůbec nevypadalo.

Díky konstantnímu tempu se pohybovala na mezičasech s naprostou přesností a všichni už v podstatě čekali, až ji budou moci v cíli pogratulovat k další, úspěšně zdolané etapě. Opak byl bohužel pravdou. Několik desítek kilometrů od čtvrtého checkpointu se Ollie začala propadat pořadím a zprvu nikdo nevěděl, proč se tak děje.

Postupně se z trati začaly vracet jak automobily, tak kamiony, což nikdy pro závodníky na motocyklech nebo QUADech neznačí nic dobrého. Jeden z doprovodných vozů na Ollie do večerních hodin čekal právě na zmíněném čtvrtém checkpointu, kam se zhruba kolem šesté hodiny večerní konečně probojovala! Během rychlého setkání s týmem stačila jen prohodit, „zapadla jsem a otřel se o mě kamion. Pomačkal mi přední kolo, tak jsem ho strašně dlouho rovnala, abych mohla pokračovat“ a pokračovala dál, zdolat posledních 50 kilometrů do bivaku.

 

rally Dakar 2018, třetí etapa, Pisco – San Juan de Marcona

Tam se po dlouhých dvanácti hodinách v sedle své čtyřkolky dostala a hned poté, co sundala helmu, spustila.
„Jelo se mi docela dobře, ale přišla osudná duna, kde jsem si kopla neutrál a zapadla jsem. Nahoru na dunu jsem si dala helmu a pípla jsem si, aby o mě všichni věděli, že opravuju, ale přijel truck a trefil mi levé přední kolo. To bylo šišaté. Takže jsem začala dál vyprošťovat stroj z písku, potom jsem sundala kolo a začala ho rovnat. Vybouchala jsem ho o kámen a zase ho nasadila zpátky. No a pak už jsem jela pomaleji, musela jsem uzpůsobit jízdu tomu kolu, ale jinak se mi jelo hezky, byla jsem klidná až jsem z toho byla sama překvapená. Zatím ale spokojená moc nejsem, chtěla bych být o něco víc vpředu, ale nejde to, bohužel patřím k těm pomalejším úplně posledním jezdcům a doufám, že se to o něco lepší a nebudu konečně vstávat levou nohou. Včera jsem přetrhla lanko plynu, takže to byla další smůla, jela jsem od 150 km s plynem jen na palci, který jsem měla dost namožený. Zítra jedeme dál a už to snad bude bez smůly”

rally Dakar 2018, třetí etapa, Pisco – San Juan de Marcona
rally Dakar 2018, třetí etapa, Pisco – San Juan de Marcona
rally Dakar 2018, třetí etapa, Pisco – San Juan de Marcona

 

Ollie zítra startuje do páté etapy v 6:09:30 místního času. Ještě se uvidí, zda za pozdní příjezd do cíle dostane nějakou penalizaci nebo ne. Nejdůležitější je, že ona i její Yamaha pokračují ve zdraví dál. Celý tým Moto Racing Group stojí za ní, je ochoten ji poskytnou maximální podporu jak na trati tak mimo ní, což se dnes ukázalo a jdeme se vztyčenou hlavou do dalších kilometrů!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno