Rally Dakar pokračuje a český tým Moto Racing Group s jedním italským závodníkem v sestavě má za sebou 3.etapu tohoto náročného závodu.

Jestli úspěšnou nebo ne se těžko hodnotí, jelikož jsme přišli o velkou naději v kategorii QUAD, Tomáš Kubienu, který musel pro blíže nespecifikovanou poruchu motoru odstoupit. Podrobnosti o jeho odstoupení připravujeme v rozhovoru s Tomášem. Zbytek týmu se však dostal zdárně do cíle, odkud vám přinášíme rozhovory s jednotlivými jezdci.

Prozradíme jen, že v tuto chvíli známe pouze neoficiální výsledky, které se ještě mohou měnit o penalizace kteréhokoli z jezdců ve startovním poli. Milan Engel je prozatím klasifikován na 32.místě, JacopoCerutti potom, co mu jen pár stovek metrů před cílem došel benzín na 39.místě a Jan Veselý válčící v nejtěžší kategorii Malle Moto bude s největší pravděpodobností 89.

rally Dakar 2018, třetí etapa, Pisco – San Juan de Marcona

 

Jan Veselý

„Jsem v cíli třetí etapy. Kilometr před cílem jsem skočil dunu, zapíchl se předním kolem a poničil motorku. Nikdy jsem neviděl, aby někdo na KTM urazil řídítka. Já už podruhé. Na stejné straně. Utržená řídítka na levé straně ve třmenu. Nevím, jak to dokážu, ale prostě povedlo se, naštěstí mi nic není, jsem zdravej a do cíle to  bylo kilometr, takže jsem to nějak dovezl s ohnutýma řidítkama, šroub odvrtám, dám tam nový a pojedu dál. Na trati toho bylo hodně co vidět, bylo to těžký,  hodně zranění a vidělijsem věci, které snad ani nechci vyprávět…“

 

Milan Engel

„Tak dnešní etapa se mi dost líbila, dostal jsem se do svého tempa a měl jsem dost štěstí na lidi. Ve správnou chvíli jsem se jich chytil a jenom jsem si kontroloval navigaci. Dneska jsem v dunách spadl asi jen 2x, takže se to lepší ty moje pády. Byl tam však dnes špatný pohled na Ondru Klymciwa, asi spadl ve velké rychlosti, tak to bylo nepříjemný. Jsem ale v cíli s Jacopem, náš tým snad bude kompletní, ale ještě dojíždí čtyřkolkáři, tak uvidíme. Takže hurá do zítřejšího dne. Potřebuju trochu očistit a oservisovat motorku, slyším tam nějaké zvuky, ale snad to nebude nic hrozného a hurá do zítřejší čtvrté etapy!“

JacopoCerutti

„Třetí etapa je za námi, opravdu výživná etapa, hodně dun a písku. Nezačal jsem moc dobře, nechytil jsem dobré tempo, párkrát jsem se musel vracet, ale druhá část byla o něco lepší. Naneštěstí mi 300 metrů před cílem speciálky došel benzín. Nevím, jak se to mohlo stát, ale bohužel jsem tam nechal tak 10 minut. Naštěstí mi partička místních nějaký dolila, takže jsem mohl pokračovat dál. Těším se na zítřek, čeká nás hromadný start, takže to bude zábava a dám maximum do toho, abych vylepšil svoji pozici.

Jak jsme již zmínili v úvodu, podrobnosti o odstoupení Tomáše Kubieny se dočtete v rozhovoru, který připravujeme také s jedinou českou závodnicí v kategorii QUAD, Olgou Roučkovou.

 

rally Dakar 2018, třetí etapa, Pisco – San Juan de Marcona

zdorj: TZ týmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno