Čtyři jezdci českého týmu Moto Racing Group májí 2. etapu letošní dakarské rally zdárně za sebou. Ještě navečer stále v bivaku čekáme na Ollie Roučkovou, která by se však už měla blížit do cíle dnešní etapy!

A nutno říct, že velice náročnou, jelikož po dnešní dnu se s Dakarem rozloučilo nezvykle spoustu závodníků. Helikoptéry do bivaku svážely jednu motorku za druhou a dle slov samotných jezdců se po trati válelo kvantum poházených součástek od automobilů, které nezvykle startovaly před motocykly a QUADy. Důvodem byly obavy z rychlosti automobilů, které by mohly dostihnout motocykly ještě v etapě a dojít tak k nebezpečným situacím při předjíždění. Díky tomu samotná etapa nebyla tak náročná na navigaci, protože mnoho jezdců se „vezlo“ ve stopách aut.

Jako první z týmu do etapy odstartoval JacopoCerutti. Ital, který se vrátil po smolném loňském zranění ruky má co napravovat. Etapa se mu bohužel tolik nepovedla, ale zároveň nic zásadního nepokazil a dokončil ji na 41. místě.  „Dnešní etapa byla trochu jiná, bylo tu hodně navigace, kterou zároveň usnadnily stopy od aut jedoucích před námi. Rychlé úseky, pisty, hodně písku a díry, které nakopávaly byly nebezpečné. Neudělal jsem moc chyb a těším se na zbytek závodu“.

Milan Engel na tom byl před etapou podobně jako Ital a do cíle se dostal o jen chvíli po něm na 43. místě.
„Máme za sebou druhý den. Dneska jsem nebloudil a mám všechny WP, jelo se to všechno v pískách, navigačně to nebylo tak náročné, protože všude byly vyjetý stopy po autech, ale trasa byla rozbitá. Nicméně jsem mohl etapu odzávodit rychleji. S výsledkem nejsem moc spokojený ale já i motorka jsme v pořádku, takže hurá do pondělního dne, kde nás čeká podobná etapa jako dnes. Strašně moc lidí vypadlo, ještě nejsou napsaný penalizace, tak uvidíme.“

Honza Veselý, který je s týmem jen občas, když mu zbyde čas a přijde si popovídat druhou etapu přečkal skoro bez ztráty kytičky. Zhruba 3 kilometry před tancovačkou mu došel benzín, což znamenalo docela velkou ztrátu. Nicméně vzhledem k tomu, jak etapa dopadla pro velký počet jezdců jsme byli rádi, že Honzu vidíme ve zdraví v bivaku, jak si zrovna sundavá své závodní oblečení a s úsměvem na nás mává. „ Máme za sebou první dva dny tady v Peru, je to krásný, je to ten pravý Dakar, samej písek, duny a strašně se mi to líbí. Ikdyž samozřejmě jsou nějaké problémy, které mě dnes potkaly. Vytekl mi camelback, neměl jsem co pít, došel mi benzín, ale to vše k Dakaru patří. Jsem v cíli, mám všechny WP, nic jsem neminul a zatím jsem spokojený. Uvidíme, co přijde v Bolívii.


Dnešní etapou se prodraly i dva QUADy. V tuto chvíli máme v bivaku pouze Tomáše Kubienu, který si prožil své, ale přes veškeré problémy dostal svůj stroj do cíle na fantastickém 16.místě! Ollie Roučková by se měla blížit k cíli etapy, možná i bivaku. Tomáš po včerejší skvělé etapě odstartoval ve dvojici s motorkou. Už od startu byla vidět jeho motivace. Nenechal nic náhodě, nechtěl si nechat od soupeře prášit pod nos, pořádně vzal za plyn a jel si podle sebe. V tu chvíli bohužel nevěděl, že ho postihne banální závada jako je odpadnutí záslepky na lambda sondu. Veškeré teplo z výfuku šlo tak přímo na něj a celou etapu si prožil doslova peklo. „ Tato etapa pro mě nebyla moc ideální, bohužel už na druhém kilometru se mi uvolnila zátka na lambda sondu a výfukové plyny mi foukaly na nádrž a celé tělo. Celou etapu jsem jel pod obrovským horkem, bylo to úmorný a ztratil jsem strašně moc sil a času. Dojel jsem, jedeme dál, QUAD nachystáme na zítřek a uvidíme, co se bude dít“


TZ teamu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno