Celý tým Moto Racing Group měl za sebou testování v poušti poblíž Limy a všichni jezdci se po zdlouhavých dnech příprav nemohli dočkat, až najedou první ostré kilometry.

První etapa u města Pisco, dlouhá 31 kilometrů měla všechny především rozehřát. Nicméně letos organizátoři připravili o něco náročnější trasu prologu než obvykle, za což byli všichni rádi.

Nejlepším z Čechů v první etapě byl jednoznačně Tomáš Kubiena, který obsadil 9. místo. „Terén nebyl vůbec  špatný, myslím, že úkol co jsem si dal byl do 10.místa, abych moc neztrácel jsem splnil, sice jsem zapadl na jedné duně a mohlo to být lepší ale dalo se hodně ztratit, protože sesbírat všechny pointy nebylo vůbec jednoduchý a už se těším na neděli.“

První etapou v životě odstartovala cestu na slavném Dakaru i naše česká závodnice Ollie Roučková.  Techniku dolaďovala se svým mechanikem do poslední chvíle, technickou přejímkou však prošla naprosto bez potíží a jak sama řekla, nemohla samou nervozitou dospat.„Byl to můj první prolog na Dakaru, jela jsem na rampu a celá jsem se klepala nervozitou, zahrabala jsem se v písku asi na 10 km, museli mě vytahovat se čtyřkolkou, nešlo to vyndat ani vykopat, ztratila jsem asi 10 minut, ale pak jsem si to už užívala. Zítra je další den, tak do toho zase šlápneme a moc se těším“. V tu chvíli Ollie bohužel ještě nevěděla, že nabrala dvouhodinovou penalizaci za minutí schovaného checkpointu.

 

Motorkáři Milan Engel a JacopoCerutti nechtěli skočit do první etapě úplně po hlavě. Engel měl na paměti ztrátu z prvního ročníku, kdy hned v prologu zapadl v blátě a navíc nabral penalizaci. Bláto jezdcům tentokrát nehrozilo a tak si mohli osahat místní písky. Přestože skončili na 39. respektive 46. místě, časové odstupy jsou minimální a s výsledkem jsou spokojeni. Je jasné, že to nejhorší závodníky teprve čeká a velice náročná bude už druhá, tedy zítřejší etapa.

Jan Veselý, který jede v kategorii Malle Moto, tedy bez asistenční podpory, dojel na 88.místě.

 

 

V neděli čeká závodníky etapa dlouhá 552 kilometrů. Předpokládá se, že díky volnému terénu bude velice náročná na navigaci a především na fyzičku jezdců, jelikož se budou prát s nespočtem dun a hlubokým pískem.

 


zdroj: TZ týmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno