Český jezdec Filip Salač je po pódiu v Thajsku připraven bojovat v Austrálii o nejlepší desítku. Tréninky i závod se jedou již o tomto víkendu.

Po volném víkendu jsou piloti Gresini Racing Moto2 opět na cestách, aby absolvovali poslední dvojzávod před návratem do Evropy: Austrálie a Malajsie. Morálka týmu je vysoká díky prvnímu pódiu sezony, které v Thajsku vybojoval Filip Salač.

První závod se pojede v Austrálii na okruhu Phillip Island, který je proslulý úchvatným výhledem na Oceán a kde český jezdec s číslem 12 v roce 2019 debutoval na motocyklu Moto3 a bojoval o nejvyšší příčky.

Letos bude muset svůj jezdecký styl znovu přizpůsobit svému Kalexu, ale šance na dobrý výsledek jsou vysoké. Následující kolo se pojede v Malajsii, na jednom z nejdelších okruhů kalendáře MotoGP s délkou 5,5 km, kde budou hlavními protagonisty vysoké teploty a vlhkost.

Filip Salač

„Po skvělém výsledku v Thajsku se už nemůžu dočkat, až vyrazím na trať dalších závodů. Na Phillip Islandu jsem byl poprvé a naposledy v roce 2019, byl to můj první rok v Moto3 a bojoval jsem o stupně vítězů. Tím chci říct, že mám tuto trať opravdu rád a naším cílem bude top10. V Malajsii to bude trochu těžší, bude to pro mě poprvé s Moto2 v tak horkých podmínkách. Uvidíme, budu se snažit si to užít a přivézt domů dobrý výsledek.“