Druhým dnem pokračoval letošní předposlední podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP v Sepangu. Na trať opět vyjel v kategorii Moto2 Filip Salač.

 

Ve třetím volném tréninku zaznamenal český reprezentant patnáctý čas a pochopitelně nebyl vůbec spokojený. Žádné z jeho kol nebylo optimální, to bohužel resultovalo v nutnost absolvovat první kvalifikaci.

V té se naštěstí karta obrátila a Salač hned z kraje zajel velmi slušný čas. Ze všech účastníků byl nakonec druhý nejrychlejší a získal sebevědomí do Q2. Zde měl bohužel pád hned v prvním kole a kromě toho, že nemá žádné naměřené kolo, zhmoždil si ruku a nad jeho zítřejším startem ve Velké ceně visí otazník. Pokud by odstartoval, uvidíme ho na startu v šesté řadě.

 

 

Ráno ve třetím volném tréninku se mi nepodařilo zajet žádné perfektní kolo. V mém nejrychlejším kole jsem neměl ani jeden nejlepší sektor. Ideální čas jsem měl o 0,6 sekundy rychlejší. To pro mě znamenalo, že jsem musel absolvovat první kvalifikaci. V jsem zajel čas hned ze začátku sám a v klidu, dojel jsem druhý. Bohužel pak ve druhé kvalifikaci jsem měl hned v prvním kole pád. Při pádu jsem se snažil držet motorku, která se přetočila a zůstala mi zaseknutá ruka mezi řídítkem a spojkou. Zlomeného tam podle rentgenu nic není, ale nemohu pořádně hýbat s prsty, tak uvidíme, jak mi bude zítra a zda budu schopen jet závod. Hodně to bolí a zatím nejsem schopen udržet řídítka,“ uzavřel sobotu Salač.

Souboj o vítězství v zítřejší Velké ceně rozehrají jezdci kategorie Moto2 od 07:20 hodin středoevropského času. Výsledky a Filipův komentář se dozvíte jako první na facebooku Czech motorsport.

 

 


zdroj: TZ, foto: Gresini Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno