V neděli 25. září vyvrcholil letošní šestnáctý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten startoval z druhé řady, ale po chybě se propadl, cílem nakonec projel na solidní desáté pozici.

 

V ranní warm-upu byl Filip klasifikován na jedenácté pozici. Do závodu se cítil připravený, protože věděl, že jedenácté místo bylo zapříčiněno především zpomalením jinými jezdci v rychlém kole. Start do závodu neměl český reprezentant špatný, bohužel ve třetím kole měl krizovou situaci, kdy se mu zablokovalo přední kolo a málem upadl.

Naštěstí ztratil jen několik pozic a usadil se v druhé skupince bojující o deváté místo. V té nakonec získal desáté místo a připsal si tak další výsledek v nejlepší desítce absolutního pořadí. Závod tak hodnotí pozitivně a doufá, že v rychlých kolech bude pokračovat i příští týden v Thajsku.

 

 

* „Ranní warm-up byl na suchu a motorka fungovala dobře, dojel jsem na jedenáctém místě. Bylo to kvůli tomu, že v rychlém kole jsem byl zpožděný jinými jezdci. Byl jsem připravený na závod, první zatáčka se mi podařila, bohužel pak mě pár jezdců předjelo a v prvním kole jsem projížděl na devátém místě.

* „Ve třetím kole se mi se mi v předposlední zatáčce zavřel předek a sám nechápu, jak jsem to ustál. Ztratil jsem asi pět pozic a vyjel jsem až na trávu v nájezdu na cíl. Musel jsem se dostat zpátky do tempa, bohužel ta první skupinka ujela. Měli jsme skupinku o nějaké deváté místo, kde jsem se nemohl dostat dopředu.“

* „V nějakých částech trati jsem byl rychlejší, jinde zase oni. Nebyl jsem schopný je na brzdy předjet. Celý závod jsem jezdil kolem jedenáctého místa. V posledním kole jsem viděl šanci, že mohu být desátý. Zaútočil jsem a hodně jsem zabral v posledním kole, aby to dalo alespoň na tu nejlepší desítku. Nejsem s dneškem tak spokojený, jako s minulými dny, čekal jsem od toho více.“

* „Opět jsme udělali krok dopředu, důležité bylo závod dojet, další TOP10 je fajn, teď mám čistou hlavu do dalších závodů. Už se na ně těším, děkuji týmu, který pracoval skvěle a hodnotím to jako hodně pozitivní víkend,“ okomentoval šestáctý závod sezóny Filip Salač.

 

 

Kolotoč MotoGP teď čeká v rychlém sledu další závod. Už příští víkend se jezdci utkají na okruhu v Thajsku. Jak se zde bude Filipovi dařit, to se dozvíme v neděli 2. října.

 


TZ, Gresini Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno