Nedělní ráno v Albacete začalo úplně jinak než ty předcházející, přestalo nám totiž konečně pršet. Do Warm-Upu tak Jirka vyjel na osychající trať. Mechanici se snažili motorku nastavit jakž takž na sucho, což nebyl rozhodně jednoduchý úkol. Navíc Jirka nemohl jet ideální stopu, protože ta ještě celá oschlá nebyla.

Do závodu byla tedy loterie jak nastavení motorky, tak pneumatikami. Jirka se na začátku o několik míst propadnul, ale nakonec svoje 15. místo vybojoval zpět a s celým týmem odváží z prvního závodu první bod! Celý tým z toho má ohromnou radost.

Jirka k závodní neděli řekl: “Hodně jsme dneska museli, stejně jako ostatní, riskovat s nastavením a pneumatikami. Krom dneška byla trať stále mokrá a tak jsme neměli nastavení na sucho vůbec vyzkoušené. Ve Warm-Upu jsme toho taky moc nevyzkoušeli, protože trať ještě nebyla zcela suchá, vyježděná byla pouze stopa z předchozích tříd, ale Moto3 jezdí jinou stopu než Moto2.

Do závodu jsme šli tedy trochu s nastavením naslepo, ale důvěřoval jsem zkušenostem mechaniků. Start se mi vůbec nepovedl a na začátku jsem se propadl hodně dozadu. Naštěstí jsem svoje pozice získal zpět. Přibližně od půlky mi začali v pravých zatáčkách hodně klouzat guma, tak jsem musel lehce zvolnit. To se mi hned vymstilo a předjeli mě dva jezdci, ty jsem naštěstí nakonec znovu předjel a dokonce se mi podařilo si vytvořit i náskok. Závod hodnotím pozitivně, důležité pro mě bylo, že se mi zimní příprava osvědčila a vydržel jsem na motorce celých 20 kol oproti 13 kolům, které se jezdili v Alpe. Znovu bych chtěl poděkovat celému týmu za skvělou práci.”

Další závod Evropského šampionátu Moto2 se jede za dlouhých sedm týdnů na okruhu v Barceloně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno