Druhým dnem pokračoval letošní osmý podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP na německém okruhu Sachsenring.

Na trať opět vyjel v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Na programu byl dnes poslední volný trénink a kvalifikace. Ve třetím volném tréninku byl Salač pátý a postoupil tak přímo do Q2. V té vybojoval své první pole position v kariéře!

Poslední trénink se Filipovi podařil a páté místo znamenalo přímý postup do Q2. Na tu se opět trať velice rozpálila a jezdce trápilo velké horko. Mladý český jezdec se však s touto skutečností vypořádal znamenitě a do zítřejšího závodu odstartuje z první pozice!

Za dnešní den jsem strašně rád, protože se mi povedla pole position! Vůbec jsem to nečekal, včera ve druhém tréninku se nám v tom horku nedařilo, takže mým cílem byl postup do Q2 a tam to nějak dát. Věděl jsem, že při kvalifikaci bude teplo. Nasadili jsme nové pneumatiky hned pro první výjezd v kvalifikaci, to byla správná strategie. Jel jsem hranu hned od začátku a podařilo se mi zajet své první pole position. Jsem za to strašně rád a mám skvělou výchozí pozici na zítra. Teď je potřeba ustát tlak, vybrat správné pneumatiky a půjdu si užít závod. Děkuji za podporu, držte mi palce,“ neskrýval nadšení český jezdec.

Nejlepší kvalifikační výsledek dává Filipovi naději na skvělý výsledek v závodě, kterým bylo doposud nejlépe druhé místo z nedávného závodu v Le Mans. Čeští fanoušci mohou závod sledovat v neděli 20.6.2021 od 11:00 hodin našeho času. Kdo nemůže závod sledovat, dozví se výsledek českého reprezentanta s jeho exklusivním komentářem na facebooku Czech Motorsport, nebo webu Autoklubu České republiky.

zdroj: TZ, foto: Snipers Team