Bylo to úplně přesně tak, jak Jakub Kornfeil předpověděl:  Dnešní závod kubatury Moto3 na domácí trati v Brně, byla vskutku pořádná fuška. Po velmi dobrém startu, jenž znamenal výrazný posun z dvacáté pozice směrem vpřed, se však musel vyhýbat jak motocyklu tak i svému týmovému kolegovi Filipu Salačovi, jenž hned na úvod havaroval.

Tento moment tak znamenal propad až na konec třetí desítky po prvním kole a Kubajz tak musel začít svojí stíhací jízdu z úplného chvostu startovního pole. Dotáhnutí do čelní skupiny, která bojovala o vítězství sice netrvalo dlouho, ale vyžádalo si to svoji daň v podobě opotřebované zadní pneumatiky, jenž Kubu několikráte varovala, že jede za hranicí.

Výsledné deváté místo po heroickém výkonu tak lze brát jako velmi cenný výsledek. Český jezdec je pak s 59 body na kontě i devátý v průběžné klasifikaci šampionátu..

 

 

Jakub Kornfeil: “Myslím, že bych mohl říct, že jsem spokojený s ohledem na to jak se celý závod od počátku vyvíjel, ale já samozřejmě spokojený nejsem. Určitě jsme měli na to, abych skončil výsledkově výš, ovšem závody prostě takové jsou.Dal jsem do toho maximum od samého začátku a na konci jsem prostě už neměl “gumu”. Motorka nebyla nastavená špatně, ale něco malinko navíc tomu chybělo, takže proto nejsem spokojený, náš cíl byl totiž jiný. Tím nechci znevážit to, že jsem byl schopen se skoro z 30-tého místa dostat do top10. ale posledních 8 kol bylo hodně náročných. Chtělo to nepatrně lepší set up na předku, protože jsem “necítil” přední pneu tak jak bych potřeboval, převodovka ovšem byla velmi dobrá. Shrnuto a podtrženo je to tak jak to je a my máme další šanci již příští týden v Rakousku na Red Bull Ringu, kde se budeme věnovat závodění o trochu více, protože “doma” je to vždycky hektické. Rád bych poděkoval všem fanouškům, sponzorům a vůbec celé .ČR za podporu. Užil jsem si to…!”

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno