Velká cena Kataru zná výsledky třídy Moto3 a kdo zhlédl také průběh závodu, ten určitě nemusí litovat. Jen co na semaforech blikla zelená, Jakub Kornfeil jako kdyby uviděl červený prapor a začaly se dít věci.

Vynikající startovní reakce a bezchybně zvládnutý první úsek – Jakub získal šest pozic a šel rovnou do nejlepší pětice. V zápětí si ještě vyšlápl na Sasakiho s Antonellim a číslo 84 bylo na třetí pozici. Vedoucí tandem Jorge Martin a Aron Canet poodjeli a Jakub Kornfeil táhl druhou skupinu v boji o třetí místo, kde až do samotného konce závodu pořádně čeřil vodu.

Těsné předjíždění, kapota na kapotě, zkrátka závody jako řemen a přesně takové, jaké je v podání Kubajze známe z dřívějška. Celkem osm závodníků se pralo o poslední pódiový stupínek. I když do finálového okruhu Kuba najížděl až jako jedenáctý, ve velké míchanici uvnitř skupiny si poradil se dvěma soupeři a cílovou páskou projel na velmi slušné deváté pozici. V závodě pak zaznamenal čtvrté nejrychlejší kolo.

 


Jakub Kornfeil:
 „Začnu obrovským díkem mému týmu. Motorka fungovala výborně, takže proto jsem si mohl v závodě dovolit tolik věcí. I já sám jsem se dneska cítil velice dobře a věřil jsem, že by z toho mohl být slušný výsledek. Od poloviny závodu se trošku začala projevovat manka, která jsem vždycky nabral na rovinách. O to lepší jsem musel být v zatáčkách a to bralo svou daň – pneumatiky. Takže jsem trošku ubral na agresivitě a balancoval riziko. Samozřejmě jsem chtěl dokončit závod v top ten, to byl úkol číslo jedna. Do Argentiny máme skvělou motorku, takže se moc těším na další závod. Dalším důvodem pro top ten byla sázka s šéfmechanikem, který v případě mého úspěchu půjde z okruhu na hotel pěšky. Takže už mu balím svačinku na jeho 30 km dlouhý výšlap. 🙂 “

 

Kategorie Moto3 – závod
 1. Jorge Martin (SPA, Honda) 18 kol / 38:18,207
 2. Aron  Canet (SPA, Honda) +0,023
 3. Lorenzo Dalla Porta (ITA, Honda) +6,746
 4. Niccolo Antonelli (ITA, Honda) +6,791
 5. Gabriel Rodrigo (ARG, KTM) +6,850
 6. Fabio Di Giannantonio (ITA, Honda) +6,916
 7. Kaito Toba (JPN, Honda) +6,946
 8. Ayumu Sasaki (JPN, Honda) +6,998
 9. Jakub Kornfeil (CZE, KTM) +7,156
 10. Andrea Migno (ITA, KTM) +7,699
 11. Adam Norrodin (MAL, Honda) +7,753
 12. Jaume Masia (SPA, KTM) +8,026
 13. Kazuki Masaki (JPN, KTM) +8,829
 14. Marco Bezzecchi (ITA, KTM) +21,838
 15. Marcos Ramirez (SPA, KTM) +26,912

 

 

Zdroj: tisková zpráva týmu, foto: Rony Lekl

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno