Misano World Circuit Marco Simoncelli hostí tradiční Velkou cenu San Marina nedaleko přímořského letoviska Rimini. V tomto pro mnoho Čechů známém místě dnes udělal radost fandům motorek také Jakub Kornfeil

Závodník týmu Drive M7 SIC Racing zažívá opravdu úspěšný víkend. V prvním volném tréninku skončil druhý nejrychlejší a páteční program zakončil čtvrtým místem. S dobrým nastavením a pocitem z jízdy tak Jakub nastupoval odhodlaně také do kvalifikace. I když Misano nepatří mezi jeho nejoblíbenější, letos to rozhodně není znát. Stabilně rychlá kola držela našeho jezdce mezi nejlepší desítkou. 
Po první zastávce v boxech se Jakub propadl až k patnáctému místu, na což ale hned reagoval časem 1:43.237, který jej vynesl na deváté místo. To nejlepší se ale událo po druhém zajetí. Posledních šest minut kvalifikace Kornfeil využil k tomu, aby dosáhl na své maximum 1:42.659. Ano, poprvé v tomto víkendu se dostal pod hranici 1:43.000 a vyšvihl se na fantastické druhé místo. Na časomíře ale zbývalo ještě asi dvacet vteřin a na trati byli ve svých rychlých kolech Enea Bastianini a Brad Binder. Oběma se nakonec podařilo před našeho jezdce prodrat a bylo rozhodnuto. Do Velké ceny San Marina tedy Jakub Kornfeil vyrazí ze zasloužené čtvrté pozice.
 
 
„Od prvního tréninku jde vše velmi dobře a s naší prací jsem zatím moc spokojený. Stát ve druhé řadě je fantastické První řada někdy přináší velký stres z velkých očekávání, takže čtvrté místo je dobrým stavebním kamenem pro závod. Pocit na motorce je velice dobrý. Během kvalifikace jsem se cítil naprosto v pohodě, máme potřebnou rychlost a co je důležité, ještě nejsme na úplné hraně. Myslím, že jsme zatím odvedli dobrou práci – zaměřili jsme se na výběr pneumatik a nastavení převodovky. Ve třetím volném tréninku jsme vyzkoušeli také simulaci závodu.  Můj velký dík patří týmu za skvělou práci. Teď musíme hlavně zůstat nohama na zemi a pořádně se koncentrovat na zítřejší závod. Ten končí až šachovnicí, takže do té doby makáme naplno.“


Moto3 – kvalifikace
Pole position pro start závodu nejslabší kategorie získal vedoucí jezdec šampionátu Brad Binder, který své nejrychlejší kolo zajel za 1:42,398. Na druhé pozici skončil domácí závodník Enea Bastianini, kterého následoval krajan Nicolo Bulega. Náš Jakub Kornfeil si v Misanu počíná znamenitě. Po výborných tréninkových výsledcích zajel v kvalifikaci čas 1:42,659, což znamená čtvrtou pozici a start z druhé řady.
 
1. Brad Binder (RSA, KTM) 1:42,398
2. Enea Bastianini (ITA, Honda) +0,150
3. Nicolo Bulega (ITA, KTM) +0,233
4. Jakub Kornfeil (CZE, Honda) +0,261
5. Jorge Navarro (SPA, Honda) +0,312
6. Aron  Canet (SPA, Honda) +0,444
7. Philipp Oettl (GER, KTM) +0,557
8. Hiroki Ono (JPN, Honda) +0,564
9. Juanfran Guevara (SPA, KTM) +0,587
10. Fabio Di Giannantonio (ITA, Honda) +0,635
11. Gabriel Rodrigo (ARG, KTM) +0,682
12. Jorge Martin (SPA, Mahindra) +0,714
13. Andrea Locatelli (ITA, KTM) +0,722
14. Niccolo Antonelli (ITA, Honda) +0,735
15. Jules Danilo (FRA, Honda) +0,824

Foto: team Drive M7 SIC Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno