Na opravdu hodně tenké hranici mezi senzací a průměrem se v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu San Marina pohyboval Jakub Kornfeil. Po skvělém úvodu do závodního víkendu náš závodník odjel také skvělou kvalifikaci, o jejímž výsledku nakonec rozhodla penalizce.

Kubajz se skvěle zapsal už v pátek. Opanoval první volný trénink a ukázal, že v Misanu je opravdu hodně silný. Druhý volný trénink nedopadl dle očekávání kvůli technickým problémům. V sobotním programu byl ale Kubajz zpět a patřil mezi nejlepší na trati. V kvalifikaci měl skvělé tempo a ve třetím rychlém kole už klepal na dveře nejlepší pětice.

Po první zastávce u mechaniků zaznamenal skvělý čas 1.42:481 a byl čtvrtý. Následovala ještě jedna zastávka v boxech a dvě rychlá kola. Kubajz za to pořádně vzal a celkem ve třech sektorech u jeho jména svítila červená barva značící absoluteně nejrychlejší kolo. Po průjezdu prostorem startu a cíle z toho byl skvělý čas 1.42:474 a v dalším okruhu dokonce 1.42:117 a senzační druhé místo. Jakub byl se svým výkonem nadmíru spokojen a tým už se radoval z další první řady.

Netrvalo to ale dlouho. Ve výjezdu na cílovou rovinku se náš jezdec dostal pár centimetrů za obrubníky, což se trestá zrušením aktuálního kola. Jakubovi tak na kontě zbylo dřívější maximum 1.42:474 a konečné deváté místo na startovním roštu.

Jakub Kornfeil: „Dneska to byla fantazie. Tedy až do chvíle, kdy jsme zjistili, že mně zrušili kvalifikační kolo. Od rána jsem se cítil perfektně a motorka fungovala skvěle. Včera jsme bojovali s nastavením převodů. Dneska už bylo všechno v nejlepším pořádku. V kvalifikaci jsem se cítil velice dobře a sázel tam jedno rychlé kolo za druhým. Jsem trošku naštvaný, že pár centimetrů nakonec rozhodlo náš kvalifikační výsledek. Tak tenký led dneska stál mezi úspěchem a neúspěchem. Bohužel je to dostatečná vzdálenost na to, aby můj čas nebyl započítaný. Každopádně, rychlost máme, dobré nastavení taky, takže se moc těším na závod, kde si, doufám, spravíme chuť. Moc děkuju týmu za skvělé nastavení a taky pochvalu za dnešní výkon. Zítra se o to popereme!“