Továrna Yamaha právě oficiálně potvrdila Mavericka Viñalese jako svého jezdce pro MotoGP v sezonách 2017 a 2018. Na jeho místo naskočí v následujících dvou letech italský hřebeček Andrea Iannone, který odejde od Ducati

 

Maverick Viňales potvrzen u Yamahy

Koncern Yamaha Motor Co., Ltd oznámil podepsání smlouvy se španělským jezdcem Maverickem Viñalesem, který bude jezdit v týmu Movistar Yamaha MotoGP v sezonách 2017 a 2018.
 
Viñales, který je v současné době pátý v celkovém pořadí MotoGP, bude partnerem devítinásobného Mistra světa Valentina Rossiho, jehož smlouva byla obnova již v březnu tohoto roku.
 
 
Maverick Viñales, se narodil ve Figueres (Španělsko) dne 12. ledna 1995, debutoval v Mistrovství světa v roce 2011 ve třídě 125cc. Během závodní kariéry zaznamenal vítězství v Mistrovství světa Moto3 v roce 2013, jakož i třikrát ocenění ‘Rookie of the Year’, a to v roce 2011 (125cc), 2014 (Moto2) a 2015 (MotoGP).


 

Andra Iannone pojede tovární Suzuki

Japonská továrna Suzuki dnes oficiálně oznámila dohodu s Andreou Iannonem, jako továrním jezdcem týmu Suzuki Ecstar pro šampionáty MotoGP 2017 a 2018. Ital bude jezdit na motocyklu Suzuki GSX-RR.
 
Andrea Iannone se narodil 9. srpna 1989 ve Vasto, v jižní Itálii. Začal závodit v italském a španělském mistrovství v roce 2004, kdy mu bylo 15 let. Do Mistrovství světa 125cc vstoupil v roce 2005 a vyhrál čtyři závody, než v roce 2010 vstoupil do kategorie Moto2. V ní vždy skončil mezi nejlepšími třemi jezdci a vyhrál osm závodů. V roce 2013 přestoupil do MotoGP a v roce 2015 – jeho třetí sezoně – si zajistil páté místo celkově,a to i získáním jednoho Pole Position a tři umístění na stupních vítězů.
 
 
„Jsme rádi, že jsme podepsali Andreu pro náš tým na příští dva roky. Je jedním z nejlepších jezdců v MotoGP a je také velmi vášnivý a motivovaný, což zapadá do naší závodní filozofie. Náš technický projekt se od našeho debutu v roce 2015 neustále zlepšuje. Snažíme se, aby naše GSX-RR byla velmi konkurence schopná, aby bylo možné bojovat důsledně v blízkosti nejlepších, a co nejdříve vítězit. Chtěli jsme jezdce, který by mohl pomoci Suzuki pokračovat ve své cestě na vrchol. Andrea je rychlý jezdec, který má hlad po úspěchu a jeho styl jízdy by měl vyhovoval charakteristikám našeho stroje, a proto nám dává dobré naděje na pozitivní partnerství. Je ve svém čtvrtém roce v MotoGP, což znamená, že je také zkušený jezdec, ze kterého celý tým bude mít prospěch.“
 
 

Foto: suzuki, ducati.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno