Celkově čtvrtý nejrychlejší čas Cala Crutchlowa řadí Brita mezi favority závodu, nováček Takaaki Nakagami zničil jeden motocykl.

Jedním z favoritů úvodního závodu MotoGP tak bude britský jezdec LCR Honda Teamu, Cal Crutchlow, který během testování na okruhu Losail zajel 4. nejrychlejší čas 1:54,457. Jeho týmový kolega Takaaki Nakagami skončil na 21. místě, a to jak během posledního dne, kdy zajel čas 1:55,763, tak i celkově, kdy se mu počítá čas z pátku 1:55,539.

Honda nachystala na sezonu nový motor, který právě Crutchlow testuje, proto ta vyrovnanost fabrického týmu a satelitu. U nové pohonné jednotky je moc chválena jeho agresivita, která by ovšem mohla mít negativní dopad na životnost pneu při samotných závodech.

Cal Crutchlow

„Ohledně pocitu s motocyklem na suchu po testu v kataru, jsme docela pozitivní. Určitě se musíme zlepšit, ale přinejmenším tým má informace, aby mohl s Hondou v příštích několika týdnech vyhodnotit situaci. Náš pocit z předku ještě není dokonalý, ale byl jsem schopen být během dne důsledně rychlý, což je důležité. Naším problémem jsou specifikace předních pneumatik. Žádná z nich se mi nezdá vyhovující pro můj jezdecký styl, takže se na to musíme podívat během závodního víkendu, protože to bude rozhodující. Ale celkově jsme spokojeni s dnešním výkonem. Najel jsem 12 kol v kuse, se kterými jsem byl spokojen. Při testu na mokru jsem si myslel, že pohledy jsou v pořádku, ale trať byla opravdu kluzká a jsem si jistý, že o tom budeme diskutovat v bezpečnostní komisi při prvním závodě v Kataru.“

Takaaki Nakagami

„Bohužel na začátku testu jsem měl ve druhé zatáčce velkou havárii. Je mi to opravdu líto kvůli týmu, ztratili jsme jeden motocykl a museli jsme změnit celý plán. Podařilo se mi najezdit jen asi 30 kol, takže dnes to pro tým nebylo dobré. Ale jsem v pořádku, žádné zranění, žádná bolest a opravdu se těším na závodní víkend.“