Společnosti FIM, IRTA, MSMA a Dorna Sports oznámily nový formát, který bude zaveden pro mistrovství světa FIM MotoGP od roku 2023.

Nový sportovní formát bude zaveden pro mistrovství světa FIM MotoGP od roku 2023. Sprintové závody budou zavedeny ve všech Grand Prix, což vytvoří vzrušující, akcí nabitý program pro fanoušky každý den závodního víkendu MotoGP a zachová jednotný formát napříč kalendářem.

Sprintové závody se pojedou v sobotu v 15:00 hodin každé Grand Prix a budou tvořit přibližně 50% délky celého závodu. Sprintový závod bude mít 15minutovou startovní proceduru a sportovní pravidla budou stejná jako v nedělním plnohodnotném závodě Grand Prix.

 

 

V Sprint Race budou body udělovány takto:

1. místo: 12 bodů
2. místo: 9 bodů
3. místo: 7 bodů
4. místo: 6 bodů
5. místo: 5 bodů
6. místo: 4 bodů
7. místo: 3 bodů
8. místo: 2 bodů
9. místo: 1 bodů

Sprintové závody neurčují pořadí na startovním roštu závodu Grand Prix. Jezdci musí mít možnost závodit v sobotu, aniž by museli brát ohled na své nedělní umístění na startovním roštu. Startovní rošty pro Sprint Race i závod Grand Prix budou stanoveny z kvalifikace, která si zachová svůj formát Q1-Q2.

Zavedení sprintových závodů umožňuje, aby každý den závodního víkendu nabídl fanouškům a televizním stanicím co nejlepší zážitek na trati i mimo ni, přičemž dění na trati v pátek, sobotu a neděli bude zaměřeno na maximální podívanou, která ukáže to nejlepší z MotoGP.

Nový formát navíc poskytne fanouškům, vysílacím společnostem a médiím větší možnosti zapojení do celého závodu a zvýší prestiž třídy MotoGP, aniž by se snížila prestiž tříd Moto2 a Moto3.

 

 

Třída MotoGP bude mít v pátek dva tréninky, které budou mít delší trvání. Kombinované výsledky z těchto tréninků určí přímé účastníky Q2, což zaručí pátku větší význam a publicitu.

V sobotu ráno bude mít třída MotoGP jeden 30minutový volný trénink (podobně jako v současnosti FP4), po němž budou následovat Q1 a Q2 pro kvalifikaci do nedělního závodu. Sprint Race se pak pojede v 15:00, čímž vznikne neuvěřitelná sestava sobotních závodů na trati MotoGP.

Neděle zůstane pro fanoušky a televizní stanice velkolepou podívanou v podobě klasických dlouhých závodů Moto3, Moto2 a Grand Prix MotoGP.

Cílem bude také to, aby MotoGP byla posledním nedělním závodem na každém podniku, což umožní vylepšený ceremoniál na stupních vítězů, oslavy na trati a možnost invaze fanoušků na trať na každém místě!

Tréninky MotoGP budou posledními v každém bloku, což dále sjednotí formát závodního víkendu a zachová stejné pořadí v průběhu každého podniku. Po Moto3 bude následovat Moto2 a po něm MotoGP.

 

 


zdroj TZ: www.bikeracing.cz foto:motogp.com

2 KOMENTÁŘE

  1. Navidím problém. Jen měl být rošt v něděli poskládaný podle sobotního závodu. Byla by to daleko větší legrace a ten závody by nabral na důležitosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno