Generální ředitel Dorny má v tomto ohledu jasno a MotoGP rozhodně nemá v plánu kopírovat aktuální novinky, které se odehrály ve Formuli 1.

Aktuálně všemi světovými médii zaměřenými na motorsport hýbe nově zavedený zákaz Umbrella Girls ve Formuli 1. S ohledem na tuto skutečnost se samozřejmě objevila i řada otázek, zda taková skutečnost v budoucnosti nepotká šampionát Mistrovství světa silničních motocyklů.

Jak ale v jednom z nedávných rozhovorů pro španělská média potvrdil samotný CEO společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, v MotoGP se podobný zákaz rozhodně neplánuje.

Všichni fanoušci motocyklového sportu tak mohou zůstat klidní, opravdu nehrozí, že by Rossimu, Márquezovi, Lorenzovi a dalším na startovním roštu držel deštník pouze jeho mechanik.

„V MotoGP rozhodně nehodláme nic takového regulovat nebo omezovat. Samozřejmě musíme respektovat zákony každého státu, a pokud jeho zákony praví, že některé činnosti nemohou vykonávat ženy, musíme tato pravidla respektovat. Za druhé se o tyto záležitosti starají lidé, které určí sponzor a ti se také musí řídit zákony státu, kde se GP zrovna jede. Můj názor je takový, že když zakážeme ženám držet čísla na startovním roštu, je to diskriminace vůči nim.  Samozřejmě o tom, zda na startu budou s čísly ženy nebo muži rozhoduje vždy sponzor, který je platí. Já osobně bych ale považoval za chybu, kdybychom ze strany Dorny sponzorům zakazovali zaměstnávat ženy,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Zdroj: bikeracing.cz, motociclismo.es, / foto Tech3Yamaha

1 komentář

  1. tak tak , multi-kulti a homo lobby vyhráva
    černošky a lebo černoši , taká končita wurst by nevadila alebo niečo na štýl Bruna

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno