Velká cena Aragonie MotoGP, která se v neděli jela na okruhu MotorLand Aragón v Alcañizu, skončila mimořádným vítězstvím Pecca Bagnaia, který si tak připsal svůj první úspěch v MotoGP.

Jezdec týmu Ducati Lenovo, který v sobotu získal pole position (50. pole position v královské třídě pro Ducati) a vyhrál také ranní warm-up, předvedl v závodě na 23 kol mistrovský kousek. Když se po startu ujal vedení, udržel si ho od startu až do cíle, kdy se neustále držel před Marcem Márquezem, který byl jeho Desmosedici GP21 neustále nablízku.

Tři kola před koncem začal španělský jezdec útočit na Bagnaiu, který na jeho útoky dokázal odpovědět a zůstal pevně ve vedení. Po ostrém souboji v posledním kole se jezdci boloňské stáje nakonec podařilo Márqueze porazit a cílem projel na prvním místě s náskokem 673 tisícin na svého soupeře.

Druhý jezdec týmu, Australan Jack Miller, uzavřel závod v Aragonu napátém místě. Australský jezdec se po prvním kole snažil následovat svého týmového kolegu a Španěla Marca Marqueze, ale problém ve druhé části závodu ho přivedl k chybě. Miller vyjel z ideální stopy a nechal se předjet Mirem a Aleixem Espargarem. Klesl na páté místo, na kterém nakonec projel cílem.

Francesco Bagnaia

„Dnešní vítězství bylo opravdu neuvěřitelné. Věděli jsme, že jsme silní, ale také to, že Marc Márquez je na této trati mimořádně rychlý. Když jsem se ujal vedení, snažil jsem hned tlačit, protože jsem věděl, že je vzadu za mnou. Poslední čtyři kola byla náročná a já se nemohl dočkat konce závodu, protože mě neustále předjížděl. Nakonec se nám to podařilo a je to nepopsatelný pocit. Dnešní vítězství nebylo samozřejmostí. Přijel jsem sem se spoustou otazníků, protože od roku 2019 až do teď na MotorLandu se mi nikdy nepodařilo být rychlý a dokončit závod na bodech. Naopak letos bylo od první chvíle závodu všechno perfektní. Jsem nadšený.“