Situace v MotoGP jakoby se převrátila. Jorge Lorenzo od chvíle kdy oznámil, že u Ducati končí, jakoby byl polit živou vodou.

Bezpochyby motocykl s označením Desmosedici doznal pro poslední závody konstrukčních změn (napsalo se hodně o nové nádrži a vyvážení motocyklu), ale z Jorgeho evidentně spadla i klasická jezdecká psychycká deka – to „musí“ je pryč a teď ví, že jenom „může“. A tak to tam nakládá…

A tak jsme mohli dnes sledovat velice zajímavý závod. Jorge, vítěz kvalifikace, se po startu v čelní skupině malinko zamotal a lehce se propadl. Nic mu to ale nezabránilo se brzy na čelo vrátit a dokonce lehce ujet i jeho největšímu současnému konkurentovi Marc Marquezovi. Ten zvolil tvrdší obutí jako sázku na druhou část rozpáleného závodu, ale ta se tentokráte nevyplatila a projel cílem jako druhý se ztrátou 4,5 vteřiny.

Závod sám pro sebe jel Valentino Rossi, který si třetí příčku jistil bezpečně do začátku do konce. Příjemně si o čtvrtou příčku zabojovali Cal Crutchlow a Dani Pedrosa a ukázali tak i poměrně dobrou formu stávajícího motocyklu Honda.

Závod přinesl velký počet pádů, nedokončilo hned 12 strojů! Tím asi nejvíc „bolestným“ byl pád pro Andreu Doviziosa, který na své fabrické Ducati nedokončil už třetí letošní GP, výrazně se již propadl bodově a boj o titul se mu pomalu ztrácí v mlhách…

Tři bodíky znamenal závod v Barceloně pro našeho Karla Abrahama.

Příští závod se jede 1. července v Assenu

Stav MS MotoGP po závodě v Barceloně 2018

1/ Marc Marquez     ESP/ Repsol Honda    115b.
2/ Valentino Rossi    ITA/ Yamaha Factory    88b.
3/ Maverick Viňales   ESP/ Yamaha Factory  77b.
4/ Johann Zarco      FRA/ Yamaha Tech3    73b.
5/ Danilo Petrucci     ITA/ Pramac Ducati     71b.
6/ Cal Crutchlow       GBR/ LCR Honda       69b.
7/ Jorge Lorenzo      ESP/ Ducati Team      66b.
8/ Andrea Dovozioso   ITA/ Ducati Team    66b.
9/ Andrea Iannone       ITA/ Suzuki Factory   66b.
10/ Jack Miller   AUS/Pramac Ducati      49b.

 


Foto: Ducati, Honda, Yamaha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno