Brazilská Grand Prix bude opět součástí kalendáře MotoGP. Závody na okruhu v Rio de Janeiro by se měly začít jezdit od roku 2021 a jezdit se bude na nové trati.

Společnost Dorna Sport s radostí oznamuje podpis smlouvy s Rio Motorsport, na základě které přibude do kalendáře MotoGP další Velká cena. Konkrétně půjde o Grand Prix Brazílie a pojede se od roku 2021. Akce by se měla konat na úplně nové trati, která bude postavena v hlavním mstě Rio de Janeiro, jednoho z nejpopulárnějších měst v Jižní Americe. Pokud bude okruh homologován, mohl by se do kalendáře MotoGP připojit v plánovaném roce 2021 a díky tomu by se stal nejrychlejším okruhem pro motocyklové závodění v Brazílii.

“Lidé z Ria vždycky vítali akce MotoGP s velkým nadšením. Jsme potěšení, že má Dorna vážný zájem na návrat do Brazílie a že bude pořádat závody na závodní trati, o které doufáme, že bude ve městě vybudována. Rio de Janeiro má příležitost pořádat největší motorsportové akce na stejné úrovni, jako většinu dalších sportovních a kulturních událostí ve městě,” řekl JR Peterira z Rio Motorsport.

“Byli bychom rádi, kdyby se MotoGP vrátilo do Brazílie a tato dohoda je fantastickou novinkou pro šampionát a fanoušky z Jižní Ameriky,” uvedl Carmelo Ezpeleta, výkonný ředitel Dorna Sports. “Máme opravdu celosvětový sport, paddock a startovní rošt a přidat k tomu do našeho kalendáře další zemi – zejména takovou, jakou je Brazílie – je vždycky něco, o co se snažíme. Bude pro MotoGP potěšením závodit v zemi, která je známá svou vášní a neuvěřitelnou atmosféru.”

Společnost Rio Motorsport sídlí v Rio de Janeiro se soustředí na investice a vývoj motorsportu v Brazílii. S místními i mezinárodními investory je základním cílem vybudovat nové závodní tratě v Brazílii a součástí má být i Rio de Janeiro. Nová závodní trať, která bude vyhovovat všem mezinárodním standardům, nahradí závodní trať Jacarepaguá, protože původní závodní trať byla zničena kvůli letním olympijským hrám v roce 2016, kde byl olympijský park. Na této trati se s MotoGP závodilo v letech 1995 až 2004.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno