Továrna Yamaha a Andrea Dovizioso podepsali v MotoGP smlouvu, která posadí Itala do sedla M1 od nadcházejícího Misana až do konce sezony 2022.

Po debutu Franca Morbidelliho v týmu Monster Energy Yamaha MotoGP na Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini tento týden společnost Yamaha Motor Co., Ltd. s potěšením oznamuje, že hvězda MotoGP Andrea Dovizioso se připojí k PETRONAS Yamaha Sepang Racing Teamu. Ital bude za satelitní tým Yamahy závodit po zbytek roku 2021 i celou sezonu MotoGP 2022.

 

 

Andrea Dovizioso

„Závodění s Yamahou bylo vždy mým snem, a proto když se naskytla tato příležitost, neváhal jsem, i když vím, že to pro mě bude těžká výzva. Čeká mě spousta věcí, které se musím naučit, jako nová motorka, nový tým, nový systém práce. Je to velká výzva, která začíná v Misanu, mé domácí Grand Prix. O to víc je to vzrušující. Už se nemůžu dočkat, až budu v sedle své M1“

 

Lin Jarvis
– generální ředitel Yamaha Motor Racing

„Jsme potěšeni, že se do sestavy Yamahy dostává taková hvězda MotoGP a talent, jakým je Andrea. Srdečně ho vítáme v Yamaze, jako velmi důležitého člena našeho programu MotoGP.
Letos jsme se ocitli v bezprecedentní situaci, která vyústila ve zcela nečekané problémy s jezdci obou týmů Yamahy. Zažili jsme několik nepředvídatelných a nešťastných událostí, ale dokázali jsme tyto problémy proměnit v nové příležitosti.
Andrea byl mimo MotoGP na krátkou dovolenou, ale jsme si jisti, že jezdec jeho kalibru brzy opět najde svou rychlost. Opravdu se těšíme na spolupráci s ním jako členem satelitního týmu Yamahy a budeme ho podporovat všemi možnými způsoby.“

 


 

AKTUALIZACE:

Franco Morbidelli oficiálně v továrním týmu

 

To, o čem se psalo již několik týdnů, dnes vstoupilo oficiálně v platnost – Ital Franco Morbidelli od tohoto víkendu pojede minimálně do konce sezony 2023 v továrním týmu Yamahy.

Společnost Yamaha Motor Co., Ltd. s velkým potěšením potvrzuje Franca Morbidelliho jako jezdce týmu Yamaha Factory Racing MotoGP pro zbývající závody v roce 2021 a pro sezóny 2022 a 2023. Ital se po zranění vrátí na velmi očekávanou pozici při své premiéře s týmem Monster Energy Yamaha MotoGP již tento víkend na Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini.

 

Franco Morbidelli

„Mám velkou radost z toho, že mě čeká tento víkend a tato velmi očekávaná nová kapitola s týmem Factory Yamaha. Snažil jsem se co nejlépe zregenerovat pro závěrečnou fázi tohoto šampionátu. Chtěl jsem svůj návrat uskutečnit na trati, kterou dobře znám, a na kterou mám skvělé vzpomínky, tedy jako je Misano. Těším se, až naskočím na motorku a začnu svou cestu s týmem Monster Energy Yamaha MotoGP. Samozřejmě potřebuji a chci poděkovat všem lidem, kteří se o to zasloužili, počínaje Ito-sanem, Linem, Maio, Sumi-sanem, akademií VR46 Riders Academy a všemi dalšími lidmi, kteří tuto spolupráci umožnili.“

 


Zdroj: www.bikeracing.cz, foto: YAMAHA-racing.com

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno