Andrea Dovizioso oznámil ukončení spolupráce s italskou továrnou Ducati na konci letošní sezony.

Během víkendu na rakouském Red Bull Ringu nabrala vyjednávání o budoucnosti italského závodníka Andrey Doviziosa nečekaný spád a již během sobotního programu Dovi společně s jeho manažerem oznámil, že v příštím roce u Ducati pokračovat nebude. Zároveň ale Dovzioso potvrdil, že zatím nemá k dispozici žádný plán B a je možné, že jej v příštím roce v Paddocku vůbec neuvidíme.

 

 

„Upřímně, zatím nemám žádný záložní plán a nevím, co bude v příštím roce. Na druhou stranu jsem ale přesvědčen o tom, že rozhodnutí skončit u Ducati je správné. Když se nacházíte v situaci, kdy vám nedává smysl pokračovat, nemá smysl podepisovat další smlouvu. Je před námi ještě řada závodů a když se podíváte na dosavadní průběh, šampionát je stále otevřený. Nyní se musím koncentrovat na to, abych ve zbytku sezony podal co nejlepší výsledky,“ řekl Andrea Dovizioso.

Poté pokračoval slovy: „Nemám nic domluveného, ale v motorsportu se věcí mění často velmi rychle. Stále mne baví závodění a doufám, že v letošním roce ještě budu bojovat o titul. Pokud přijde zajímavá nabídka pro sezonu 2021, určitě bych jí využil. Na druhou stranu ale nejsem v pozici, kdy musím za každou cenu závodit, i proto jsem se s Ducati nedohodl na prodloužení. Pokud žádná zajímavá nabídka nebude, tak jednoduše v příštím roce nebudu závodit.“

 

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: ducati.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno