Fabio Quartararo nebyl po testu MotoGP v Jerezu spokojen s vývojem Yamahy, v Barceloně měla proběhnout schůzka se zástupci HRC.

„Neudělali jsme žádný krok. To je jisté. Doufám, že v Sepangu uspějeme. Protože tady jsme vyzkoušeli spoustu věcí, ale zlepšení jsem nezaznamenal,“ prohlásil Fabio Quartararo po testování v Jerezu, jež proběhlo po skončení poslední Grand Prix ve Valencii a odstartoval tak spekulace o jeho možném přestupu k jinému výrobci.

Jak známo, Quartararo má smlouvu do konce sezony 2022. V průběhu roku tak bude vyjednávat o lepších podmínkách u Yamahy nebo o přestupu s konkurenčními výrobci. „Zlepšení není cítit. Motorka s novou kapotáží, ale vypadá o něco lépe. S novým podvozkem jsem nezaznamenal žádné zlepšení. Hledáme trochu větší přilnavost na zadním kole, ale rozhodně jsme ji nenašli,“

Podle zákulisních informací se v Barceloně uskutečnila schůzka mezi zástupci HRC a francouzským Mistrem světa MotoGP. Honda zřejmě není spokojená s výkonem Pol Espargara, kterému bude po sezoně 2022 končit smlouva a angažmá špičkového pilota s titulem šampióna královské kategorie by jistě byl logický krok. Sám Quartararo již dal najevo, že vážně uvažuje o přestupu, pokud se špatná forma z testu v Jerezu potvrdí i na předsezónním testu v Sepangu.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno