Nedávno skončila na okruhu Ricarda Torma v Cheste u španělské Valencie sezona MotoGP, která zůstane zapsána v historii značky Ducati. V roce 2021 výrobce z Borgo Panigale skutečně dosáhl mimořádných výsledků.

 

 

Fantastická sezóna 2021
pro Ducati v číslech:

 

* Rok 2021 byl pro Ducati historicky nejlepším rokem, co se týče umístění na stupních vítězů v MotoGP. Továrna se sídlem v Borgo Panigale získala 24 pódií s pěti různými jezdci, kterými byli: Pecco Bagnaia, Jack Miller, Jorge Martín, Johann Zarco a Enea Bastianini. Pro Ducati je to rekord, rok 2019 je se 17 umístěními na stupních vítězů jejím druhým nejlepším rokem.

 

* Se sedmi vítězstvími v MotoGP v roce 2021 je Ducati výrobcem, který letos dosáhl nejvíce úspěchů. Jedenáct je rekord v počtu vítězství, který italský výrobce získal v jedné sezoně, a datuje se do roku 2007.

 

* Poprvé od svého debutu v MotoGP v roce 2003 měla Ducati tři své motocykly na stupních vítězů v jednom závodě Grand Prix. Stalo se tak v posledním podniku sezony 2021; Gran Premio de la Comunitat Valenciana vyhrál Pecco Bagnaia před Jorgem Martínem a Jackem Millerem.

 

* Ducati získala titul konstruktérů podruhé za sebou a potřetí v historii MotoGP. K zisku titulu přispělo pět jezdců, kteří získali celkem 357 bodů: Pecco Bagnaia (167 bodů), Jack Miller (63 bodů), Johann Zarco (86 bodů), Jorge Martín (25 bodů) a Enea Bastianini (16 bodů).

 

 

* Tým Ducati Lenovo získal titul mistra světa týmů MotoGP se 433 body. Je to druhý světový titul, který získal tovární tým Ducati. První získal v roce 2007, kdy Ducati získala také svůj první titul mistra světa konstruktérů a Casey Stoner se stal mistrem světa.

 

* Poprvé v historii MotoGP obsadily první řadu startovního roštu Grand Prix of Made in Italy and Emilia Romagna třemi motocykly Ducati. Bagnaia si v kvalifikaci vyjel pole position před týmovým kolegou Jackem Millerem a dalším jezdcem Ducati Lucou Marinim. Stejně tomu bylo i v poslední Grand Prix sezony, kde z pole position startoval Jorge Martín (Pramac Racing Team) před Bagnaiou a Millerem.

 

* V každém závodě MotoGP konaném v sezóně 2021 startovala alespoň jedna Ducati z první řady startovního roštu. Z 54 pozic v první řadě, které byly k dispozici v 18 odjetých Grand Prix, jich italský výrobce získal 30. To znamená, že motocykly Ducati v této sezóně obsadily 55 % pozic v první řadě.

 

* Jezdci týmu Ducati Lenovo letos třikrát startovali z první řady startovního roštu, a to z prvních dvou pozic: v GP San Marina, GP Emilia Romagna a GP Algarve.

 

* V osmi z osmnácti závodů, které se konaly v letošní sezóně, skončili alespoň dva jezdci Ducati na stupních vítězů.

 

 

* Pouze ve 4 z 18 závodů konaných v této sezóně nestál žádný jezdec Ducati na stupních vítězů. V 17 z 18 závodů konaných v letošním roce se alespoň jeden jezdec Ducati umístil na prvních čtyřech místech. Pouze na Sachsenringu byl nejlepším jezdcem Ducati Bagnaia, který skončil pátý.

 

* Poprvé v historii Ducati v MotoGP zvítězil jezdec Ducati z nezávislého týmu: Jorge Martín (Pramac Racing Team), vítěz GP Štýrska.

 

* Jorge Martín (Pramac Racing Team) získal ve své premiéře v MotoGP první pole position ve druhé Grand Prix sezony 2021. Ve stejné Grand Prix si Španěl připsal také své první umístění na stupních vítězů. Díky těmto úspěchům byl Jorge oceněn jako nejlepší nováček MotoGP roku 2021.

 

* Martínův týmový kolega Johann Zarco získal titul Nejlepší nezávislý jezdec roku 2021. Tým Pramac Racing podporovaný továrnou Ducati získal titul Nejlepší nezávislý tým MotoGP 2021.

 

* Jezdci týmu Ducati Lenovo Pecco Bagnaia a Jack Miller dosáhli svého nejlepšího umístění v mistrovství světa MotoGP 2021. Se ziskem 252 bodů zakončil Bagnaia sezónu na druhém místě, 26 bodů za vítězem titulu Fabiem Quartararem. Miller naopak skončil v šampionátu na čtvrtém místě se 181 body, 97 bodů za vedoucím jezdcem.

 

* S celkem čtyřmi vítězstvími, v Aragonii, Misanu, Portimau a Valencii, se Bagnaia stal čtvrtým jezdcem Ducati, který s Desmosedici GP získal nejvíce vítězství v MotoGP.

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto:ducati-media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno