Premiérový závod královské kategorie MotoGP musel potěšit každého fanouška silničních motocyklů. Většinu z 22 kol, na které byl závod v Kataru vypsán, jela na čela vyrovnaná velmi početná skupina a bylo se neustále na co dívat. Závod se rozhodl až ve finále, kdy se po předjetí Zarca utrhla dvojice Dovizioso-Marquez a ta již boj o vítězství nepustila. Jediný, kdo jim byl schopen sekundovat, byl s maličkým odstupem Valentino Rossi.

O všem pak rozhodlo poslední kolo, ve kterém to sice Marc Marquez na Andreu Doviziosa vyzkoušel, ale Ital vedení udržel a připsal si prvních 25 bodů v letošní sezoně. Na druhém místě dokončil závod Marc Marquez, který na cílové čáře na Doviziosa ztratil pouhých 0,027 sekundy. Spokojený musel být i Valentino Rossi, který si se ztrátou osmi desetin dojel pro třetí pozici.

Na čtvrtém místě dokončil závod britský jezdec Cal Crutchlow, který v posledních kolech poodskočil z druhé skupiny. Pátý v cíli byl Ital Danilo Petrucci, který za zády udržel španělského závodníka Mavericka Viñalese, jež závod nezačal dobře, když se v prvním kole propadl až na 15. místo – ale byla to fantastická stíhačka, co předvedl.

Na sedmém místě projel cílem Dani Pedrosa, zatímco na osmém místě skončil Johann Zarco, jež závod dobře rozjel, mnoho kol odjezdil na prvním místě (!!!), ale ve druhé polovině závodu začal klesat pořadím a nakonec se neudržel ani ve druhé skupině. Desítku nejlepších uzavřeli devátý Andrea Iannone a desátý Jack Miller, pro něhož to byl první start na Ducatce. Pád ze slibné pozice vyřadil dnes skvělého Alexe Rinse (Suzuki) a na zemi skončily i ambice španělského pilota Jorge Lorenza.

Český jezdec Karel Abraham startoval do dnešního závodu z 19. pozice, ale po startu se o jedno místo propadl. Ovšem už ve druhém kole dokázal předjet Pola Espargara a Thomase Lüthiho, což přineslo posun na 18. pozici. Nicméně záhy ho předjeli Španělé Tito Rabat a Alvaro Bautista, což znamenalo, že se náš jezdec opět propadl na konec dvacítky. V polovině závodu se Abajovi ale podařilo předjet Bradley Smitha a díky pádům Jorge Lorenza a Alexe Rinse, postoupil na 17. pozici. Když odstoupil Pol Espargaro, posunul se český jezdec na 16. pozici a zdálo se, že z Kataru odjede bez bodů…  Stalo se ale nečekané, v posledním kole se do problému dostal v té době jedenáctý Aleix Espargaro, což znamenalo, že Karel Abraham postoupil na 15. pozici a v cíli závodu si připsal jeden bod.