Současný šéfmechanik Jorge Lorenza, pan Ramon Forcada, odmítl Lorenzovu žádost, aby přestoupil k Ducati. Forcada tak bude v příští sezoně pracovat pro Mavericka Vinalese u Yamahy,

Jak je dobře známo, úřadující mistr světa v královské kubatuře MotoGP – Španěl Jorge Lorenzo na konci letošní sezony odchází od Yamahy k továrnímu týmu italské Ducati. Jak je tomu již v královské kubatuře zvykem, většinou si jezdci přetahují do svého budoucího působiště i část mechaniků a šéfmechanika.
Tento krok ale Lorenzovi nevyšel. Když Jorge žádal o přestup k Ducati svého šéfmechanika Ramona Forcadu, dostal košem. Jak potvrdil samotný Lorenzo i Forcada, tento přesun se konat nebude a Forcada počítá s tím, že bude i v následujících letech působit u Yamahy.
 
 
„Žádal jsem jej, aby se mnou přestoupil k Ducati, ale Ramon tuto nabídku odmítal. Hodně jsme o tom diskutovali, ale nechtěl jsem jej přemlouvat ani do ničeho tlačit. Každý se musí sám rozhodnout, jinak takový krok nemá smysl. Pro některé lidi není snadné podstoupit tak velkou výzvu a zároveň risk, jaký teď u Ducati podstupuji. Já osobně ale s jeho rozhodnutím nemám žádný problém. Ramon u Yamahy působí již řadu let a cítí se tam dobře, proto chce u Yamahy také zůstat. Celý tým odvádí skvělou a profesionální práci, takže chápu, že nechce riskovat změnu,“ řekl Jorge Lorenzo.

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno