Aleix Espargaro skutečně dokázal zvítězit v Grand Prix Argentiny a zajistil tak továrně Aprilia první vítězství v MotoGP.

Aprilia triumfuje ve Velké ceně Argentiny a spolu s Aleixem Espargaróem získává své první vítězství ve třídě MotoGP. Pro výrobce z Noale, jednu z nejúspěšnějších značek v historii motocyklových závodů, je to vítězství číslo 295 v Grand Prix motocyklů, nicméně první v nové čtyřtaktní éře této hlavní třídy motocyklů po nesčetných vítězstvích v kategoriích 125 a 250 ccm.

Historický den, který zároveň korunuje Aleixe Espargaróa v den jeho 200. GP v premiérové třídě. Jako pravý kapitán týmu byl Aleix hvězdou nezapomenutelného víkendu, který se skládal ze zisku pole position, vítězství a nejrychlejšího kola v závodě. Neklamná známka vynikající úrovně konkurenceschopnosti, které Aprilia RS-GP 2022 dosáhla.

Díky tomuto vítězství nyní Aleix Espargaró vede v celkovém hodnocení jezdců se 45 body, což je další důkaz více než pozitivního začátku sezony pro celý tým Aprilia Racing, který v Termas de Rio Hondo zaznamenal také nejlepší výkon sezony, když se Maverick Viñales držel v první pětce poměrně dlouho a nakonec cílem projel na sedmém místě.

Aleix Espargaró

„Jsem velmi hrdý na tento milník, kterého jsme dosáhli. Prošli jsme dlouhou cestou, než jsme se sem dostali, ale nakonec se nám to podařilo Byl to fantastický víkend, ale nebyl to jednoduchý závod. V tréninku jsem byl extrémně rychlý, stejně jako v zahřívacím tréninku, ale v závodě jsem trochu bojoval s nedostatkem přilnavosti. Neztrácel jsem však odvahu.

Několikrát jsem se snažil změnit nastavení elektroniky, abych tyto problémy překonal, a nakonec se mi podařilo zlepšit. Byl jsem o několik desetin rychlejší než Martín, ale nebylo vůbec snadné ho předjet, částečně i proto, že to pro mě byla nová situace. Ještě nikdy jsem nebyl v pozici, kdy bych mohl bojovat o vítězství v MotoGP. Bylo to opravdu vzrušující, zejména poslední kolo.

Jsem nesmírně šťastný za Aprilii, za sebe i za svou rodinu. Zasloužíme si to. Rád bych ještě jednou poděkoval celému týmu, který v Noale tvrdě pracuje, a Piaggio Group za podporu. Nyní vedeme v šampionátu, ale budeme se snažit využít tohoto pozitivního okamžiku, nadále se bavit a zůstat nohama pevně na zemi.“