Závodní ředitel Yamahy je přesvědčen o tom, že Maverick Vinales byl pro Yamahu nejlepší volbou, jak nahradit odcházejícího Jorge Lorenza

Těsně před Grand Prix Itálie oznámil tovární tým Movistar Yamaha podpis smlouvy se španělským závodníkem Maverickem Vinalesem, jenž v příští sezoně nahradí odcházejícího Jorge Lorenza. Právě tento přestup bylo také ožehavým tématem v průběhu celého víkendu v Mugellu.
 
K tomuto přestupu se vyjádřil vedle samotných jezdců i závodní ředitel továrny Yamaha – pan Lin Jarvis. Dle jeho slov byla právě volba Mavericka Vinalese tou nejlepší, kterou mohla Yamaha pro příští sezonu udělat a samotný Jarvis je s tímto krokem spokojený.
 
 
„Ano, já osobně mám z této dohody velkou radost, stejně tak jako celá Yamaha. Když vás opouští jezdec formátu mistra světa, jakým byl Jorge Lorenzo, pak je opravdu velmi těžké najít adekvátní náhradu. Je jasné, že Jorgeho žádným jezdcem nenahradíme tak, aby okamžitě získával stejné výsledky. Proto jsme se rozhodli najít mladého jezdce, který má potenciál, aby se na jeho úroveň dostal. Myslím si, že tento předpoklad Maverick splňoval ze současného pole MotoGP ze všech nejvíce. Mám radost z toho, že se nám podařilo učinit rozhodnutí rychle a tím pádem jsme nepřišli o tuto šanci,“ řekl Lin Jarvis.

Foto: yamaha, suzuki.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno