Stylem start-cíl dokázal zvítězit v závodě královské kategorie Grand Prix Španělska domácí závodník Daniel Pedrosa. Tovární jezdec Hondy v závodě na 27 kol odsunul na druhou pozici svého týmového kolegu Marca Marqueze o 6,136 sekundy, když prakticky celý závod byl mezi těmito jezdci rozestup 1,0 až 1,3 sekundy. Třetí místo vybojoval další domácí jezdec Jorge Lorenzo, který premiérové pódium s motocyklem Ducati získal poté, co na čtvrtou pozici odsunul v úvodu dravého Johanna Zarca. Pětici nejrychlejších doplnil Andrea Dovizioso.
Vůbec se nedařilo jezdcům továrního týmu Yamahy. Maverick Viñales dokončil závod na 6. pozici, ale Valentino Rossi dokonce až na desáté, když po problému se zadní pneumatikou ho předjeli ještě také Danilo Petrucci, Jonas Folger a Aleix Espargaro. Přesto si Rossi udržel vedení v celkové klasifikaci, kde má náskok dvou bodů na Mavericka Viñalese a čtyř na Marca Marqueze.

Náš Karel Abraham v závodě jezdil na 21. pozici, ale díky mnoha pádům (Andrea Iannone, Esteve Rabat, Alvaro Bautista, Pol Espargaro,  Cal Crutchlow a Jack Miller) se posunul na konečné 15. místo a veze tak domů jeden bod.