Francouz Quartararo skončil v domácí Grand Prix v Le Mans třetí a posunul se do čela celkové klasifikace, Španěl Viňales dojel závod MotoGP desátý.

Francouz Fabio Quartararo měl před svou domácí Grand Prix jen ty nejvyšší cíle. Celý víkend měl dobře rozjetý a i v závodě začal dobře. Poté, co začalo pršet a jezdci museli vyměnit své stroje, sice mladý Francouz ztratil několik pozic, ale dokázal vytěžit z problémů soupeřů a ze své skvělé jízdy, když se dostal do vedení.

O něj sice přišel předjetím od Jacka Millera a nakonec ho krajan Zarco připravil i o druhou pozici, ale s třetím místem byl Fabio Quartararo velmi spokojený, a to obzvlášť, když se jednalo o jeho premiérové domácí vítězství. Druhý z pilotů továrního týmu Yamahy, španělský jezdec Maverick Viñales, po startu z první řady klesl na konečné desáté místo.

 

 

Fabio Quartararo

„Byl to nejpodivnější závod mého života. Nikdy předtím jsem závod flag-to-flag nejel. Jezdili jsme rychle na slickách, než začalo pršet. Viděl jsem, že Maverick a Jack byli v prvních zatáčkách trochu opatrní a řekl jsem: ‚Dobře, chci do toho jít.’ Ale pak jsem se dostal do deváté zatáčky, kde hodně pršelo a bez brzdění motorka jela doprava, doleva, doprava, doleva. Pomyslel jsem si: ‚Pokud se mi podaří dojet do boxu, bude to samo o sobě skvělé.’ Dorazil jsem tam ve správný čas, ale pak jsem málem vjel do Bastianiniho boxu, než jsem se dostal k vlastnímu boxu. Navíc jsem téměř sedl na Maverickův motocykl. Ale vystoupit na pódium za těchto okolností je úžasné. Nikdy jsem to za těchto smíšených podmínek nečekal. Opravdu mě nezajímá vedení v šampionátu, protože zbývá ještě 14 závodů, ale stále je to dobré, protože to znamená, že odvádíme skvělou práci. Při pohledu na podmínky, které jsme dnes měli, jsem se bál ztráty pozice, ale jednu jsme získali. V příštích několika závodech se musíme soustředit a postupovat krok za krokem.“

 

Maverick Viñales

„Dnes bylo zcela jasné, že kdybychom měli suché podmínky, měl bych příležitost vyhrát závod. Odstartoval jsem dobře z druhého místa a ujal se vedení. Na motorce jsem se cítil neuvěřitelně. Od katarské GP jsem ten pocit neměl a v tu chvíli jsem velmi dobře pochopil, že můžu závod vyhrát. Ale pak po dvou kolech začalo pršet a já jsem prostě ztratil koncentraci, protože jsem byl zklamaný. Udělal jsem chybu, jel jsem zeširoka a ztratil jsem příliš mnoho času. Dvě kola jsem jel velmi pomalu a nemohl jsem nic dělat. Ale při pohledu na pozitiva bylo pro mne velmi důležité dnes dobře odstartovat. Je to už nějaký čas, co jsem měl dobrý start a v prvním kole jsem se ujal vedení. Víme, že máme pro Mugello dobrý potenciál.“

 

 

 

MotoGP průběžný stav 2021

1. Fabio Quartararo – Monster Energy Yamaha 80 b.
2. Francesco Bagnaia – Ducati Lenovo Team 79 b.
3. Johann Zarco – Pramac Racing Ducati 68 b.
4. Jack Miller – Ducati Lenovo Team 64 b.
5. Maverick Viñales – Monster Energy Yamaha 56 b.
6. Joan Mir – Team SUZUKI ECSTAR 49 b.
7. Aleix Espargaro – Aprilia Racing Team Gresini 35 b.
8. Franco Morbidelli – PETRONAS Yamaha SRT 33 b.
9. Takaaki Nakagami – LCR Honda IDEMITSU 28 b.
10. Pol Espargaro – Repsol Honda Team 25 b.
11. Brad Binder – Red Bull KTM Factory Racing 24 b.
12. Alex Rins – Team SUZUKI ECSTAR 23 b.
13. Enea Bastianini – Avintia Esponsorama 20 b.
14. Alex Márquez – LCR Honda CASTROL 18 b.
15. Jorge Martin – Pramac Racing Ducati 17 b.
16. Danilo Petrucci – Tech 3 KTM Factory 16 b.
17. Marc Márquez – Repsol Honda Team 16 b.
18. Stefan Bradl – Honda HRC 11 b.
19. Valentino Rossi – PETRONAS Yamaha SRT 9 b.
20. Miguel Oliveira – Red Bull KTM Factory 9 b.
21. Luca Marini – SKY VR46 Avintia 9 b.
22. Iker Lecuona – Tech 3 KTM Factory 8 b.
23. Lorenzo Savadori – Aprilia Racing Team Gresini 2b.
24. Tito Rabat – Pramac Racing Ducati 1 b.

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno