Marc Márquez příští týden podstoupí další operaci pravé pažní kosti. Přeruší sezonu MotoGP 2022.

Marc Márquez zamíří na kliniku Mayo v Rochesteru ve státě Minnesota, kde podstoupí čtvrtou operaci pravé pažní kosti. Jezdec týmu Repsol Honda v posledních měsících trpěl velkými omezeními, která mu bránila ve výkonech na nejvyšší úrovni.

V důsledku toho se rozhodl podstoupit operaci 18 měsíců po své poslední operaci. Protože Marquez v posledních měsících nepociťoval výrazné zlepšení a konzultoval to s dalšími specialisty, zvažoval společně se svým lékařským týmem možnost nové operace.

Šestinásobný mistr světa MotoGP odcestuje v úterý 31. května na operaci do Spojených států pod vedením doktora Joaquina Sáncheze Sotela. Po ukončení pooperačního období se vrátí do Španělska, kde zahájí rekonvalescenci. Lékaři poté vyhodnotí Márquezův stav a dobu jeho rekonvalescence.

 

Marc Márquez

„Bohužel si musím dát v sezóně 2022 pauzu, která mě na nějakou dobu odstaví od závodění. Po všech těch měsících intenzivní práce s mým novým lékařským týmem v Madridu se můj fyzický stav zlepšil a snížil jsem nepohodlí v pravé ruce tak, abych byl schopen závodit v Grand Prix, ale stále mám výrazná omezení v pažní kosti, která mi nedovolují pořádně jezdit na motorce a dosahovat cílů, které jsem si vždycky stanovil.

Právě z tohoto důvodu jsem se společně se svým lékařským týmem, Dr. Samuelem Antuñou a Dr. Angelem Cotorrem, a po konzultaci se specialisty z Mayo Clinic rozhodl podstoupit novou operaci s cílem zlepšit mou pozici na motocyklu, která mi umožní jezdit bez současných omezení. Osobně mám maximální motivaci a nadšení pokračovat v práci a vyvinout úsilí k návratu k závodění na nejvyšší úrovni.

Chtěl bych poděkovat za podporu, kterou mi vždy projevovala moje rodina, těm důvěryhodným lidem kolem mě, týmu Repsol Honda, celému mému lékařskému týmu a zejména všem fanouškům, kteří jsou vždy se mnou v dobrých i zlých časech.“

Dr. Sanchez Sotelo – lékař

„Vzhledem k nedostatečnému klinickému zlepšení při rehabilitační léčbě a na doporučení jeho lékařského týmu podstoupí Marc Marquez nový chirurgický zákrok na klinice Mayo v USA, aby se zlepšily potíže v jeho pravé ruce, které jsou důsledkem ztráty pohyblivosti ruky. Operace bude spočívat v extrakci materiálu osteosyntézy z jeho ramene spojené s osteotomií humeru, aby se zvýšil pohyb paže ve vnější rotaci a zachovala se stabilita ramene.“
 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: repsol-media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno