Jezdec týmu Repsol Honda MotoGP projel cílem GP Japonska na čtvrtém místě ve svém prvním kompletním závodě po poslední operaci.

Závodní den Grand Prix Japonska přinesl poprvé od pátku zcela suché podmínky, a přestože pro tyto podmínky chyběly údaje, podařilo se týmu Repsol Honda dosáhnout pozitivních výsledků, když Marc Márquez skončil čtvrtý a Pol Espargaró dvanáctý.

Márquez startoval do svého 150. závodu MotoGP z pole position. Zatímco v úvodních zatáčkách přišel o vedení, osminásobný mistr světa neztratil kontakt s vedoucí skupinou. Během závodu na 24 kol bojoval s Miguelem Oliveirou o čtvrtou pozici a nakonec vyšel z tohoto boje vítězně Márquez.

Espargaró měl na motorce dobrý pocit a po většinu závodu se dokázal udržet v první desítce. Jezdec týmu Repsol Honda měl skvělý start, při kterém se mu podařilo poskočit o tři místa. Poté se i přes předjetí dalšími jezdci udržel ve skupině, což mu umožnilo bojovat až do konce o dvanácté místo.

Díky těmto výsledkům je Márquez v celkovém pořadí patnáctý se 73 body, Pol Espargaró šestnáctý se 47 body. Další kolo sezony se jede o nadcházejícím víkendu v thajském Buriramu.

 

 

Marc Márquez

„S průběhem celého víkendu jsem velmi spokojený a nakonec se nám podařilo zajet napínavý závod. Hlavně to byl produktivní víkend a celkově to bylo mnohem lepší, než jsme očekávali. Byl to důležitý závod, protože je to první, který jsem dokončil po operaci, takže to byl dobrý test ruky a také v této oblasti jsme se mohli učit. Samozřejmě bych chtěl skončit výš, ale když budu realistický, byl to dobrý výsledek a podařilo se mi udržet rytmus a pak zaútočit v posledních kolech. Chtěl bych poděkovat továrně Honda a týmu Repsol Honda za to, že mi pomohli sestavit dobrý víkend. Děkuji také všem japonským zaměstnancům, kteří tento víkend přijeli, bylo mi potěšením všechny znovu vidět. Nyní jedeme do Thajska“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: repsol media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno