Španělský jezdec Marc Márquez vynechá po Algarve také Grand Prix Valencie a následný test MotoGP v Jerezu.

Marc Márquez, španělský jezdec týmu Repsol Honda, se o nadcházejícím víkendu nezúčastní Grand Prix Valencie ani následného IRTA testu v Jerezu, který je naplánován na 18. a 19. listopadu.

Poté, co se Marc Marquez minulé úterý podrobil lékařskému vyšetření na klinice Dexeus v Barceloně, kde byl vyšetřen po pádu při tréninku na off-roadové motorce, jezdec celý týden odpočíval ve svém domě v Cerveře.

Během těchto dnů odpočinku se Marc nadále necítil dobře a trpěl problémy se zrakem, proto toto pondělí navštívil oftalmologa [poznámka redakce – lékař se zaměřením na zrak, optiku a především oční chirurgii] Dr. Sánchez Dalmau v Hospital Clínic de Barcelona, který ho vyšetřil a provedl testy, které zjistily nový nález diplopie.

 

 

Doktor Sánchez Dalmau – oční lékař

„Dnešní vyšetření Marca Márqueze po nehodě potvrdilo, že jezdec trpí diplopií a odhalilo ochrnutí čtvrtého pravého nervu s postižením pravého horního šikmého svalu. Byla zvolena konzervativní léčba s pravidelnými aktualizacemi, která se bude řídit klinickým vývojem. Tento čtvrtý pravý nerv je nerv, který byl poraněn již v roce 2011.“

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: repsol-media

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno