Cal Crutchlow pojede Grand Prix Velké Británie v barvách továrního týmu MotoGP Yamaha. Existuje i možnost rychlé změny v týmu Aprilia.

Britský jezdec Cal Crutchlow nastoupí do domácí Grand Prix Velké Británie v sedle motocyklu továrního týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, kde bude dělat týmového kolegu Fabio Quartararovi. Pro Crutchlowa to je několik týdnů jako na horské dráze.

Poté, co Brit na konci roku 2020 oficiálně ukončil závodní kariéru, se následně vrátil do závodní akce s týmem Petronas Yamaha SRT na Red Bull Ringu, kde zaskakoval za zraněného Franca Morbidelliho. Nyní trojnásobný vítěz Grand Prix míří do týmu Monster Energy Yamaha MotoGP na nadcházející domácí Grand Prix. Crutchlow v Silverstone nahradí Mavericka Viñalese, se kterým Yamaha ukončila smlouvu.

Cal Crutchlow

„Je mi ctí být součástí Yamahy a absolvovat tři závody, které původně měly být pro tým Petronas Yamaha Sepang Racing, ale plány se změnily. Chci jim poděkovat a těším se na ježdění s továrním týmem.“

 


 

 

AKTUALIZACE – Viňales již na Aprilii?

Dle nejnovějších informací by mohl Maverick Viňales do sedla továrního motocyklu Aprilia naskočit již při příští Grand Prix v Silverstone.

Yamaha se s Maverickem Vinalesem dohodla na okamžitém ukončení spolupráce a španělského závodníka již letos za řídítky továrního motocyklu Yamaha neuvidíme.  Zároveň je již také známo, že Vinales podepsal pro příští sezonu smlouvu s továrním týmem Aprilie, kde utvoří jezdeckou dvojici s Aleixem Espargarem.

Nyní ale dobře informované zdroje italských žurnalistů přišly s informací, že Aprilia nyní s Maverickem jedná o ještě rychlejším zahájení spolupráce, než bylo původně plánováno. To by znamenalo, že by Maverick mohl na tovární Aprilii nastoupit již v následující Grand Prix v Silverstone.

Pokud by se továrna z Noale pro tento krok rozhodla, znamenalo by to předčasné ukončení angažmá Lorenza Savadoriho.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno