Jorge Lorenzo suverénním způsobem ovládl Grand Prix Itálie na okruhu Mugello a zvítězil, Valentino Rossi vybojoval před domácími fanoušky třetí místo.

Jezdci továrního tým u Movistar Yamaha ovládli šestou Grand Přix letošní sezony, která se jela na italském okruhu Mugello. Jorge Lorenzo nedal nikomu ze svých soupeřů šanci a vybojoval suverénní vítězství, domácí Valentino Rossi dojel po startu z osmé pozice na třetí pozici.
 
Jorge Lorenzo:
„Jsem opravdu šťastný, protože jsem neočekával tak skvělý závod, ale to se občas stane, když se na motorce cítíte skvěle. Dnes nebyla trať tak rychlá, ale já jsem byl jediný jezdec, který dokázal jezdit časy okolo 1:47 s, díky tomu jsem získával každým kolem náskok okolo šesti desetin sekundy. Pokud by mi někdo před Jerezem řekl, že vyhraju tři závody v řadě, rozhodně bych tomu nevěřil. Yamaha je v dobré formě, Valentino je také v každém závodě na pódiu. Podařilo se mi opět přiblížit první pozici v šampionátu, ale je to obtížné, protože Valentino je vždy mezi prvními třemi. Nesmíme ale polevit, protože naši soupeři tvrdě pracují na vyřešení svých problémů, ale než se jim to podaří, musíme si vybudovat co největší náskok.“Výsledky závodu v Mugellu najdete …ZDE
 
 
Valentino Rossi:
„Mugello pro mne byl hodně náročný víkend, protože jsem konkurenceschopný a italští fanoušci ode mne očekávali skvělý závod, je trošku škoda, že to nebyl z mé strany fantastický závod. Neměl jsem zde bohužel dostatečnou rychlost, ale nakonec se mi podařilo vybojovat alespoň pódium. Byl to opravdu magický okamžik, když jsem viděl trať plnou mých fanoušků. Po celý víkend nám zde ale něco chybělo a neměli jsme takovou rychlost, jako například Jorge, který je nyní opravdu ve skvělé formě.“1/ Valentino Rossi 118b.
2/ Jorge Lorenzo 112b.
3/ Andrea Dovizioso 83b.
4/ Andrea Iannone 81b.
5/ Marc Marquez 69b.
6/ Bradley Smith 57b.
7/ Cal Crutchlow 47b.
 
 

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno