Dorna plánuje od roku 2017 omezit působení v královské kubatuře MotoGP pouze pro týmy, které postaví na start dva motocykly. Opatření by mělo zajistit stabilní startovní rošt

Ze strany promotéra šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, španělské společnosti Dorna Sports, již několikrát zaznělo, že jejím cílem je částečně regulovat počet jezdců a týmů v královské kubatuře MotoGP.
 
Nyní tato myšlenka dostává mnohem jasnější formu. Při Grand Prix v Brně ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, potvrdil, že od roku 2017 budou moci v MotoGP působit pouze finančně silnější týmy se dvěma motocykly na startu. Dorna tedy jasně směřuje k eliminaci menších týmů o jednom jezdci a právě proto bude zavedeno pravidlo, že každý tým v MotoGP musí mít dva jezdce/motocykly.
 
 
Tímto se také dosáhne odchodu menších týmů a optimalizace počtu jezdců na startovním roštu, které Dorna ohraničuje číslem 24 závodníků.
 
To by velmi pravděpodobně znamenalo konec jak týmu Ioda Racing, tak i české formace AB Motoracing, protože oba týmy by si za současné situace dva jezdce rozhodně nemohli dovolit financovat.

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno