Lin Jarvis je přesvědčen o tom, že oznámení přestupu ovlivnilo výkony Jorgeho Lorenza v průběhu letošní sezony. Španělský jezdec nastoupí v sezoně 2017 v barvách italské stáje Ducati

Španělský závodník Jorge Lorenzo se již před začátkem sezony 2016 rozhodl oznámit, že pro rok 2017 opustí po dlouhých devíti letech Yamahu a přestoupí k italské továrně Ducati. V dané chvíli bylo takové oznámení velmi nečekané, protože většina jezdců oznamuje přestupy až v druhé polovině sezony.
 
 
Nyní se k tomuto tahu vrací ředitel závodního oddělení Yamahy – pan Lin Jarvis. Dle slov tohoto muže je velmi pravděpodobné, že takto včasné rozhodnutí ovlivnilo i Jorgeho výkony v průběhu sezony 2016. Tím samozřejmě Jarvis naráží na řadu chyb, kvůli kterým se Jorge následně nemohl zapojit do boje o titul.
 
 
„Myslím si, že když se Jorge pro změnu rozhodl ještě před začátkem letošní sezony, určitě to mohlo ovlivnit následně i jeho výkony. Já to samozřejmě nevím jistě, mohu jen hádat, ale myslím si, že tomu tak bylo. Samozřejmě se mohl i nadále na 95 procent soustředit na svoji práci, ale i když by chybělo jen pět procent, je to v tomto sportu velký rozdíl. Když myslíte na budoucnost, nedokážete se nikdy stoprocentně koncentrovat na přítomnost. S tím je samozřejmě určitě i spojené to, že sledoval výkony Ducati v průběhu závodů. Já osobně jsem názoru, že pro jezdce i tým je jednodušší, když ví, že s tímto jezdcem bude pracovat i v další sezoně,“ řekl Lin Jarvis.
 

Foto: yamaha.racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno