Repsol reaguje na incident mezi Rossim a Márquezem v Sepangu a prohlásil, že pokud by se takové situace opakovaly, šampionát MotoGP opustí

Nesportovní chování Valentina Rossiho při Grand Prix Malajsie vůči Marcu Márquezovi na tovární Hondě bude ještě dlouhou dobu diskutovaná záležitost. Nyní se k celé situaci vyjádřil i hlavní sponzor továrního týmu Hondy, olejářská společnost Repsol, která dokonce pohrozila svým odchodem z šampionátu MotoGP.
 
Repsol s Hondou spolupracuje již dlouhých 21 let, vše odstartovalo v roce 1995 a aktuální smlouva je podepsána až do roku 2017. Nyní ale Repsol ve svém tiskovém vyjádření pohrozil, že kdyby se v tomto šampionátu podobné nesportovní manévry ještě opakovaly, bude vážně uvažovat nad odchodem z MotoGP, protože s takovým chováním nechce být společnost jakkoliv spojována.
 
 
„Repsol se cítí dotčen takovými situacemi, jaká nastala minulý víkend v Sepangu. Naše společnost podporuje sportovní chování, souboje mezi jezdci i jezdce jako takové. Pokud by ale tyto vlastnosti z motocyklového sportu zmizely, postrádala by naše účast v takových šampionátech smysl. Ze strany Valentina Rossiho se jednalo o nesportovní chování vůči Marcovi Márquezovi. I přestože se při tomto incidentu Marc nezranil, je takové chování neakceptovatelné. Jsme přesvědčeni o tom, že podobné počínání nemá mít s motocyklovým sportem nic společného,“ píše se v tiskovém prohlášení Repsolu.

Foto: repsol.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno