Krátkou vzpomínku na test MotoGP 2023 v Malajsii poskytla také nová akvizice Repsol Honda Teamu, Joan Mir.

Jaké jsou tvé první pocity s motocyklem Repsol Honda na tak odlišných okruzích po testech ve Valencii a nyní v Japonsku?
“Pocity jsou dobré. Samozřejmě všechno potřebuje svůj proces, ale cítím se skvěle a jsem schopen zlepšovat své pocity při každém výjezdu s motorkou na trať. To je teď nejdůležitější. Nemáme moc času ze dne na den, abychom se přizpůsobili motorce, takže to musíme dělat rychle a myslím, že se nám to daří skvěle.”

Jak se cítíš po zimní přestávce po fyzické stránce?
“Po zimě je test v Sepangu vždycky pro každého výzvou. Vždycky trénujeme, jak nejvíc to jde, ale MotoGP je jiná. Celkově se ale cítím dobře. Jsem schopen jezdit v pohodě, takže to znamená, že fyzicky jsme ve formě.”

A jaké jsou podle tebe první silné stránky motorky?
“Silnou stránkou motorky je brzdění a nájezd do zatáčky. To je část, ve které motorka funguje dobře, a myslím, že toho můžeme trochu využít.”

Myslíš si, že tvůj styl jízdy dobře vyhovuje této motorce nebo se mu musíš ještě více přizpůsobit?
“Můj styl se motorce přizpůsobuje dobře. Myslím, že to musí být postupně. Já se musím přizpůsobit motorce, ale i motorka se musí přizpůsobit mému stylu. Musíme pracovat s ohledem na to.”

Došlo na trati na setkání s tvým týmovým kolegou nebo s některým z dalších jezdců Hondy?
“Ne, se svým týmovým kolegou jsem se na trati nepotkal, protože během testování rád jezdím sám a pořádně si vyzkouším nové věci, takže si myslím, že v budoucnu na to budeme mít čas.”

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: repsol.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno