Vítězem závodu královské kategorie MotoGP se na okruhu Sepang International stal tovární jezdec Hondy, Dani Pedrosa.

MOTOGP
Závod kategorie MotoGP by se dal rozdělit na dvě poloviny, na jednu velmi dramatickou, ale naopak na druhou, která byla velmi nudná. V první polovině závodu se o vzrušení postarala dvojice Valentino Rossi a Marc Marquez, která bojovala o třetí místo. Souboj to byl velmi tvrdý, když během něj došlo k několika kontaktům. Nevíme, zda Marquez záměrně opustil boj o vítězství a věnoval se Rossimu, či zda ne, nicméně jejich souboj gradoval kontaktem, po kterém se Marquez ocitl na zemi. Celý incident bude mít dohru u jury, a tak definitivní výsledek závodu bude znám zřejmě až za několik hodin.

Každopádně v závodě zvítězil Dani Pedrosa, který vedl od prvního do posledního kola. Na druhé pozici dojel Jorge Lorenzo a zůstal tak v souboji o titul Mistra světa. Třetí skončil Valentino Rossi, který před závěrečnou Valencii má náskok sedm bodů.

Anthony West s motocyklem týmu AB Motoracing absolvoval velmi osamělý závod na poslední pozici. Zatímco například Nicky Hayden dokáže alespoň občas atakovat bodovaná umístění, technici brněnského týmu se stejným motocyklem prožívají extrémně problémovou sezonu plnou posledních, či předposledních míst, a v Malajsii tomu nebylo jinak.

MOTO3
Grand Prix Malajsie nabídla další závod, ve kterém o vítězství bojovala početná skupině jezdců, ze které postupně po pádech odpadávali soupeři těm nejlepším. Na zemi tak skončil nejen Francesco Bagnaia, či po vzájemném kontaktu Efren Vazquez a Hiroki Ono z týmu Leopard Racing, ale bohužel pro nás v sedmém kole také Karel Hanika.
O vítězi se tak rozhodovalo až v absolutním závěru, kdy se do čela dostal Miguel Oliveira, jež si připsal důležitých 25 bodů, a protože Danny Kent dojel „až“ na sedmém místě, byla tajenka se jménem Mistra světa stále neodhalena, nicméně britskému jezdci stačí k titulu jistota zisku dvou bodů, a to znamená, že opravdu jen velká smůla by ho připravila o největší úspěch kariéry.

Na druhé pozici v dnešním závodě dojel další z jezdců Red Bull KTM Ajo Teamu, Brad Binder, který za svými zády v těsném finiši udržel španělského mladíka Jorge Navarra. Čtvrté a páté místo putuje do Itálie, kam ho odvezou čtvrtý Niccolo Antonelli a pátý Romano Fenati. Za nimi skončil náš Jakub Kornfeil, který odjel skvělý závod, v němž se chvilku povozil i na samotném čele. V závěru našemu jezdci na chvilku docházeli síly, a to i díky zpomalení kvůli pádu jednoho ze soupeřů, nicméně dokázal se vrátit zpět do souboje o pódium a nakonec projel cílem pouze půl sekundy za vítězem a pouhých 0,257 sekundy od třetí pozice.

MOTO2

Za velkého vedra a vlhkosti se odehrál předposlední letošní závod kategorie Moto2. V něm jezdil na čele až do posledního kola švýcarský jezdec Thomas Lüthi. Nicméně právě v posledním kole ho předjel letošní Mistr světa Johann Zarco, který nakonec v závodě zvítězil o 0,598 sekundy před Thomasem Lüthim. Osamělý závod poté přivedl k třetímu místu německého závodníka Jonase Folgera.

Na čele šampionátu je již jistý Mistr světa Johann Zarco, který má 343 bodů a na druhého Alexe Rinse má náskok 129 bodů. Právě Rins svým dnešním pádem ponechal rozhodnutí o postu Vicemistra světa až na poslední závod do Valencie, Na druhé pozici celkové klasifikace je Alex Rins (214 bodů), ale pokud se Tito Rabat (206) dá zdravotně do pořádku a ve Valencii nastoupí, může se ještě na druhé místo vrátit.