Šéfmechanik Jonase Folgera prohlásil, že Johann Zarco je díky svému jezdeckému stylu doslova ideálním jezdcem pro Yamahu.

Francouzský závodník Johann Zarco zažil skvělý vstup do královské kubatury MotoGP, když se hned v úvodním závodě sezony ujal vedení, zároveň několikrát dokončil závod na předních pozicích. Nyní Zarcovy výkony hodnotil šéfmechanik jeho týmového kolegy – Jonase Folgera.

Jak zkušený Nicolas Goyon potvrdil, Zarcův jezdecký styl přesně kopíruje potřeby motocyklu Yamaha, proto se také tak rychle adaptovat a dokázal již v úvodních závodech sezony zajíždět oslnivé výsledky. Dle slov Goyona je zároveň Zarcův styl velmi podobný jízdě Jorge Lorenza.

„Když se podíváte, jak jezdí Zarco a poté sledujete Rossiho nebo Vinalese, je vidět, že právě Johannovi motocykl Yamaha sedí nejlépe. Jeho jezdecký styl je velmi podobný Lorenzovi, který si s Yamahou také skvěle rozuměl. Na této motorce musíte jezdit velmi čistě, plynule brzdit a čistě lámat do zatáček a také plynule zvedat na výjezdech. To je styl, který Yamaha potřebuje. S tímto přístupem dokáže být jezdec na Yamaze neuvěřitelně rychlý. To je také hlavní důvod, proč byl Lorenzo na motocyklu Yamaha mnohokrát neporazitelný,“ řekl Nicolas Goyon.


Zdroj: bikeracing.cz, speedweek.com/ foto: yamaha-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno