Šéfmechanik Diego Gubellini komentoval incidenty a penalizace jeho jezdce kategorie MotoGP v Grand Prix Katalánska.

Francouzský závodník Fabio Quartararo byl v Grand Prix Katalánska hned dvakrát penalizován. První trest obdržel jezdec továrního týmu Monster Yamaha za rozepnutou kombinézu během závodu, druhý následně přišel za zkrácení tratě.

Nyní se k této skutečnosti vyjádřili i samotný šéfmechanik francouzského závodníka, pan Diego Gubellini. Dle jeho slov jsou obě penalizace sporné, protože rozepnutou kombinézu se Fabiovi podařilo opět zapnout a při „zkrácení tratě“ si ničím nepomohl, naopak ztratil 0,7 sekundy.

„Fabiova kombinéza se sama od sebe rozepla při brzdění do první zatáčky, když zbývaly 4 kola do cíle závodu. Při této skutečnosti mu kvůli vysoké rychlosti odletěl hrudní chránič. Fabiovi se tento problém podařilo vyřešit během následujícího kola a závod dokončil se zapnutou kombinézou. Při vyjetí mimo trať tři kola před cílem Fabio ztratil 0,7 sekundy na kolo. Závod dokončil na třetí pozici, ale byl penalizován šesti sekundami. Tyto penalizace jsme akceptovali a připravujeme se na další závody,“ řekl Diego Gubellini.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz,. foto:yamaha-racing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno