V katarském Doha začala předsezónní příprava královské kategorie MotoGP.

Okruh Losail v katarském Doha je místem, kde letos poprvé zaburácely motory královské kategorie MotoGP. První den testování patřil oficiálním testovacím pilotům a nováčkům nejprestižnější motocyklové kategorie. Nejrychlejším na dráze byl německý závodník Stefan Bradl, který s motocyklem Honda RC213V objel 60 kol a zajel čas 1:55,614.

Dobrou práci odvedli testovací piloti Yamahy, Cal Cruchlow, Katsuyuki Nakasuga a Kohta Nozane. Bohužel, piloti Yamahy si po každém stintu měnili motocykly, proto nemůže být k nejrychlejšímu kolu motocyklu řádně přidělen patřičný jezdec a výsledková listina tak označuje čas získaný pouze motocyklem.

Nejrychlejším z nováčků byl Mistr světa Moto2 Enea Bastianini, který s motocyklem Ducati týmu Avintia Racing zajel čas 1:58,051. Na dráze byli také piloti Aprilie, která patří mezi tzn. „concession team“. Savadori zajel čas 1:58,273 a skončil na 7. pozici, zatímco Aleix Espargaro nechtěl ve větrném počasí riskovat a na dráhu dnes nevyjel.