Po pátečním shakedownu kategorie MotoGP se v sobotu ke slovu konečně dostala kompletní sestava pilotů královské kategorie MotoGP.

 

Na okruhu Losail v Kataru se v sobotu 7. března na dráhu konečně dostali piloti letošního královského šampionátu MotoGP, ze kterých chyběl pouze Marc Marquez, jež si stále léčí své zranění z loňské Grand Prix Španělska.

Nejrychlejším pilotem sobotního IRTA testování se stal španělský jezdec Aprilie Aleix Espargaro, který zajel čas 1:54,687, se kterým odsunul na druhou pozici testovacího pilota HRC Stefana Bradla, který za Španělem zaostal o 0,256 sekundy. Třetím nejrychlejším byl úřadující šampión Joan Mir, jež na Espargara ztratil dalších 0,037 sekundy.

 

 

Čtvrtý čas zajel na tovární Ducati Jack Miller. „První den testů byl opravdu pozitivní. Na Desmosedici jsem opravdu dlouho neseděl, ale ihned po vyjetí z boxu jsem se cítil komfortně. Dnešním cílem bylo vrátit se do tempa a také si zvyknout na nový tým. Foukal zde silný vítr, takže na trati bylo spousta nečistot a nebylo snadné zajet rychlý čas. Testovali jsme nové kapotáže a s výsledkem jsem spokojený. Nyní budeme tímto směrem pokračovat v dalších dnech.“

Prohlášení po prvním dnu testování vydal již Valentino RossiZDE.

Pro nezbytnou možnost srovnání. V kombinovaném hodnocení loňských testů v Kataru zajel nejlepší čas Maverick Viňales, a to 1:53,858. Je tedy jasné, že se dnes v nedělních testech dočkáme jistě řady zlepšení.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: dorna.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno